додому Новини Черкаси Рух та спілкування важливіші за медалі: на Черкащині розвивають адаптивні види спорту...

Рух та спілкування важливіші за медалі: на Черкащині розвивають адаптивні види спорту (ВІДЕО) 

0

Адаптивний спорт розвивають на Черкащині. Сприяє у цьому, зокрема, БФ “МХП-Громаді”. Фінансові гранти від фонду отримали два спортивні клуби в області. В усій країні таких грантоотримувачів – 15. Повідомляє власкор ВІККА

Павло служив у війську з 2020 року. У бою під час повномасштабного вторгнення зазнав ампутації руки. Нині хлопець воротар у складі команди з амфутболу. Каже, спорт допомагає відновитися морально. 

ПАВЛО ЖИЛІН, ВЕТЕРАН, ФУТБОЛІСТ 

Приходимо з класним, драйвовим настроєм. Тут, поки граємо, кайфуємо. Ми були у Львові на змагання, там були змагання. Зараз ми тренуємося, будемо їхати на збори у Київ, знову ж. 

Адаптивний клуб МСК «Дніпро» у Черкасах – один із переможців всеукраїнського конкурсу «Час діяти, Нестримні». На умовах співфінансування клуб отримав грантову підтримку від фонду МХП-Громаді. Благодійники взялися розвивати адаптивні види спорту, адже це – спосіб прискорити повернення ветеранів до цивільного життя.  

ОЛЕКСАНДР ПАХОЛЮК, ДИРЕКТОР БФ «МХП-ГРОМАДІ»

Цей вид спорту показує хлопцям, що життя не закінчується, ти можеш жити активним життям, навіть отримавши важкі поранення або ампутації. З Черкащини перемогло 2 проекти і вони показують дуже гарний результат. Сьогодні ви на базі одного з проєктів. 

YouTube video player

Окрім Черкас, грант від фонду отримав клуб «Росава» зі Степанців. Усього ж в Україні 15 переможців конкурсу. Тренери цих спортивних закладів пройшли фахові навчання, про що отримали відповідні сертифікати.  

Серед отримувачів – пан Григорій із Чернігова. Сам є ветераном, переніс неодноразові важкі поранення. Розповідає: відчув, наскільки це важко психологічно. Тому вирішив підтримати на складному шляху. 

ГРИГОРІЙ МИХАНЬКО, КЕРІВНИК ВЕТЕРАНСЬКОГО ПРОСТОРУ «СЕРЦЕВІР» (М. ЧЕРНІГІВ)

Коли у когось щось не виходить, то всі вболівають за цю людину. Настільки емоційно її підтримують, що здається, ніби ця людина чемпіон уже. Хоча він далеко не чемпіон. 

У Черкасах же нині займається більш як 80 ветеранів війни та людей із інвалідністю. Працюють секції з ампфутболу, волейболу сидячи, настільний теніс, паверліфтинг, легка атлетика. Планують розвивати скандинавську ходьбу, греблю і плавання. Керівник спортклубу Юрій Гончаров каже, найважливіше – привести ветерана на перше заняття.  

ЮРІЙ ГОНЧАРОВ, ДИРЕКТОР МСК «ДНІПРО»  

Пішов в управління соцзахисту, там як виявилося, повернути деяких хлопців до нормального життя уже неможливо було. Тому зараз ми десь через соціальні мережі, через телебачення, десь підходимо до хлопців на вулиці, спілкуємося, запрошуємо. 

Директор підприємства Урожай, що працює на Черкащині, каже, всіляко сприяють реінтеграції демобілізованих. Виконують різнопланові запити, зокрема щодо юридичної та медичної допомоги ветерану. 

ОЛЕКСАНДР ВОСКОБОЙНІК, ДИРЕКТОР «МХП-УРОЖАЙ» ЦЕНТРАЛЬНОГО ХАБУ МХП

Наша вся команда, яка сьогодні включає 27 тисяч – працівників компанії МХП, ми всі знаємо, якщо у нас є така людина, ми відразу зв’язуємося і починаємо співпрацю. На дивлячись, чи це наш працівник, чи це наш пайовик, чи взагалі ця людина якось дотична до МХП.

Адаптивний спорт – це насамперед не про медалі, а про залучення до рухової активності та спілкування. На цьому наголошує заступник Міністра молоді та спорту. 

СЕРГІЙ ТИМОФЄЄВ, ЗАСТУПНИК МІНІСТРА МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ 

Зараз створено уже 80 адаптивних спортивних клубів по всій Україні. Я щиро дякую МХП-Громаді, я щиро дякую за співфінансування місцевим бюджетам. Тому що тут ми відпрацювали якісно, на високому рівні. 

Олеся ОМЕЛЬЧЕНКО, Іван ДУДА, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version