додому Новини Розбивають скло і крадуть цінні речі: у Черкасах злодії масово обчищають автомобілі

Розбивають скло і крадуть цінні речі: у Черкасах злодії масово обчищають автомобілі

0

За машини черкащан активно взялися крадії. Їхніми жертвами в обласному центрі лише з початку 2017 року – менш ніж за три місяці – стали 156 автовласників. За аналогічний період минулого року таких випадків було зафіксовано майже на третину менше – 110. Такі шокуючі дані наводять в ГУ Нацполіції області. Як же захиститися від автокрадіїв, де і як вони промишляють – дізнавався сайт vikka.ua.

21 березня злочинці проникли у автомобіль "Деу Ланос" черкасця Андрія Кабаченка. Пригода сталася у дворах по вулиці Нарбутівській.

"Не відразу зрозумів, що машину обікрали. Приїхав увечері до спортзалу, оглянувся взяти рюкзак з формою і зрозумів, що його там немає", – пише містянин у соцмережі.

Facebook / Андрей Кабаченко

Про аналогічний випадок повідомляє й речник управління ДСНС області Костянтин Проценко. Каже: на його подвір’ї так само було пограбовано "Шкоду". В ній зловмисники розбили переднє скло з боку водія.

Вже 22 березня у дворі будинку по бульвару Шевченка, 220 невідомі розбили бокове скло автомобіля Hyundai Accent. Спершу патрульні, які приїхали на виклик очевидців, розшукували власника автомобіля. Той згодом знайшовся та, оглянувши машину, виявив, що з машини нічого не зникло. Чи це було звичайне хуліганство, чи спроба проникнути в автівку – невідомо.

Facebook / Валерій Воротник

Активіст черкаського "Автомайдану" Дмитро Захаров стверджує: уже двічі звертався в поліцію з повідомленням про автокрадіжки, однак зловмисників поліція так і не знайшла.

У дворі будинку по вулиці Припортовій, де живуть його батьки, 29 березня двоє молодих чоловіків знову почали "обробляти" автомобілі. Цього разу їх зафіксували камери відеоспостереження. Як видно у відео, один із хлопців стоїть "на варті", інший – ходить від одного автомобіля до іншого, заглядаючи до салону та смикаючи дверцята.

"Таких випадків дуже багато, особливо злодії активізувалися в районі річкового порту. Місцеві вже не знають, що робити. Цього разу з мого автомобіля відірвали шильдик, із сусідського – зняли номерні знаки. На Митниці систематично знімають акумулятори і колеса, крадуть автомагнітоли, відеореєстратори і всі речі, які власники залишають у машині", – розповідає Дмитро Захаров.

Заступник начальника Головного управління Нацполіції в Черкаській області Валентин Кожухівський стверджує: найбільш розповсюдженим способом викрадення майна з автомобілів є розбиття бокового скла автомобіля.

Такий вид злочину зловмисники в основному скоюють щодо громадян, які є власниками автомобілів радянського та вітчизняного виробництва. Правопорушниками, які скоюють такі крадіжки, здебільшого виявляються місцеві наркозалежні особи та малолітні, які хочуть легкої наживи.

На другому місці перебуває такий вид крадіжки майна з автомобіля, як проникнення до салону за допомогою спеціальних електронних приладів несанкціонованого відчинення центральних замків – так званих кодграберів. Потерпілими в таких випадках в основному стають громадяни, у власності яких перебувають автомобілі, що обладнані охоронною сигналізацією.

Також зловмисники часто користуються неуважністю автовласників, які залишають свої автомобілі незачиненими. При цьому крадіям достатньо декількох секунд, щоб скоїти крадіжку майна з салону автомобіля потерпілого. Подібні злочини, як і крадіжки за допомогою зламування сигналізації, вчиняють як місцеві особи з кримінальним минулим, так і "гастролери".

"У першому випадку злочини вчиняються у нічний час доби, в спальних районах міста. У другому і третьому випадках зловмисники діють групою осіб в денний час, в місцях значного скупчення людей і автотранспорту. Це паркувальні майданчики, що розташовані поблизу супермаркетів, ринків тощо", – констатує Валентин Кожухівський.

Часто причиною скоєння автокрадіжок стає халатне відношення автовласників до збереження власного майна. У першому випадку потерпілі залишають в автомобілі цінні речі, як-от відеореєстратори, навігатори чи магнітоли. У другому і третьому випадках предметом наживи стають барсетки, сумки, ноутбуки тощо.

"При цьому власники автотранспорту повинні усвідомлювати, що зачинений автомобіль або автомобіль, обладнаний сигналізацією, не гарантує збереження їхнього майна", – наголошує заступник начальника ГУНП.

Щоб не стати жертвою автокрадіїв, у поліції радять бути пильними, не покидати автомобіль відчиненим, забирати із салону усі цінні речі та в нічний час залишати автівку на автостоянках під охороною.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанам радять уважно придивлятися до машин, які вони купують.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version