додому Новини Черкащина Розбірки в нічних клубах Черкас: власники рахують доходи, медики – потерпілих

Розбірки в нічних клубах Черкас: власники рахують доходи, медики – потерпілих

0

Дозвілля у нічних розважальних закладах міста часто закінчується криміналом. Розігріті алкоголем компанії влаштовують бійки, іноді в хід ідуть не лише кулаки, а і зброя – кастети, ножі, пістолети. Лише за останній тиждень у Черкасах сталися дві такі пригоди: біля нічного клубу один відвідувач вистрелив у голову іншому з пневматичного пістолета. В іншому випадку постраждав 16-річний хлопець, якого підрізали ножем. Чи має нічний заклад відповідати за інциденти і чому охоронці закладів ніяк не реагують на правопорушення, дізнавався кореспондент vikka.ua.

"До нічних розважальних закладів медиків "швидкої" викликають подекуди часто, буває, що й кілька разів на добу", – розповідає директор обласного центру екстреної медичної допомоги Ігор Фесун.

За його словами, із усіх викликів, які надходять в такі місця, у 90-95% випадків госпіталізують потерпілих.

"Або потрібно відкачувати від алкогольного сп'яніння, або бійки, ножові та кульові поранення. Кожен виклик у розважальні заклади – великий ризик для бригад "швидких". Це може бути і психологічний тиск, і фізичний і напад", – розповідає він.

Черкащанка Ольга приблизно двічі на місяць відвідує нічні клуби або караоке-бари. Таким чином, говорить, відпочиває після складних робочих буднів.

"У свої 32 роки маю сім’ю та дітей. Звичку відпочивати вихідними взяла собі років шість тому. Один день ходимо з чоловіком, а інший – лише з дівчатами, – розповідає жінка. – На жаль, цілком безпечних закладів із надійним фейс-контролем в нас, можна сказати, немає, регулярно стаємо очевидцями конфліктів та навіть бійок людей напідпитку, зокрема й неповнолітніх".

Жінка каже: часто бачить поліцейських, які приїжджають на виклики, але помітила, що їх викликають саме відвідувачі, а не адміністрація чи охоронці. Дуже часто конфлікт починається у самому закладі, а завершується на вулиці. Більше того, охоронці, коли бачать назрівання явних конфліктів, стараються перенести сутичку та бійку на вулицю, таким чином захищаючи майно закладу та репутацію.

Юрист Юрій Ковтун пояснює, що адміністрація розважального закладу, як і його працівники, зокрема охоронці, зобов’язані вживати заходи безпеки щодо відвідувачів їхніх закладів, та в разі виникнення конфлікту негайно повідомляти про це в поліцію.

"У статті 207 Кримінально-процесуального кодексу України визначено, що кожен має право затримати без ухвали слідчого судді, суду будь-яку особу при вчиненні правопорушень, але зобов’язані негайно її доставити або повідомити правоохоронним органам, – пояснює юрист. – Тобто, в охоронців нічних клубів є законні підставі протидіяти конфлікту, а в разі його виникнення затримати особу, що спричинила правопорушення".

А от із неповнолітніми в нічних закладах постійна проблема. Адміністрація неначе ігнорує їх присутність і без проблем впускає до клубів та барів.

Ножове поранення нижньої частки лівої легені отримав 16-річний Кирило, який на танцполі сконфліктував із майже вдвічі старшими чоловіками. Хлопець каже, що хотів уникнути конфлікту, тому вийшов із закладу, а натомість отримав серйозне поранення.

"Спочатку конфлікт залагодили розмовою, та потім один із компанії не заспокоївся. Він почав наздоганяти мене, штовхати, після двох ударів я впав на землю, ось тоді він і дістав ножа та вдарив, – розповідає Кирило. – Не відразу зрозумів, що в мене серйозне поранення, дорогою до таксі відчув біль та те, як тече кров".

Кілька днів хірург боровся за життя хлопця, наразі він йде на поправку, але попереду ще цілий місяць реабілітації.

У всіх нічних закладах міста на вході стоїть обмеження вікової категорії. Вхід до закладів буцімто дозволяється від 18 років, а в деяких і від 21. Але касири, відверто кажучи, рідко реагують на це обмеження. Документи запитують в одного неповнолітнього із десяти.

Юрист пояснює, що насправді статтею 180-1 КУпАП передбачена відповідальність власників за порушення порядку перебування дітей у закладах, в яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування, що тягне за собою накладення штрафу на власників від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 грн).

"Разом з тим, ст. 20-1 Закону України "Про охорону дитинства" передбачені особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Відповідно до нього діти віком до 16 років з 22:00 до 06:00 години можуть перебувати у закладах, в присутності одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність", – говорить Юрій Ковтун.

Він пояснює, що власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, у період з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку. Крім того, у разі виявлення дитини в розважальному закладі у нічний час може бути додатково притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП).

Суттєво убезпечити нічні клуби могло б нічне патрулювання екіпажу служби охорони. Однак такі послуги платні, а власники закладів просто на цьому економлять.

"Воєнізовану охорону заклади на постійну основу не винаймають, таким чином дещо заощаджують. Здебільшого такі заклади користуються лише охоронною сигналізацією та тривожними кнопками", – говорить начальник управління поліції охорони в Черкаській області Василь Курятник.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські поліцейські знайшли чоловіка, який ударив ножем школяра.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version