Днями Черкаський онкодиспансер відвідали благодійники. Вручили нову техніку для реанімаційного відділення. За активної участі ротарійців у США провели благодійний аукціон, на якому зібрали гроші на закупку чотирьох модульних моніторів. Повідомляє власкор ВІККА.
Шестирічна Олександра проходить лікування в Черкаському онкодиспансері. Каже, що приймати ліки її вмовляти не треба, адже вона – смілива дівчинка.
ОЛЕКСАНДРА, ПАЦІЄНТКА ОНКОДИСПАНЕРУ:
«Получала Цетозара, а тепер п’ю суху хімію».
Пацієнти дитячого відділення зізнаються: розлука з рідними дається важко. Та в диспансері подбали, щоб діти сумували менше.
АНАСТАСІЯ, ПАЦІЄНТКА ОНКОДИСПАНЕРУ:
«Сумую. Але тут є багато дітей, є з ким поспілкуватися. Хороші медсестри, повеселитися можна з ними».
ОЛЕКСАНДРА, ПАЦІЄНТКА ОНКОДИСПАНЕРУ:
«Я, звісно, скучаю за домом, але мені тут добре, тут є телевізор, планшет»
Сьогодні до дітей прийшли гості – члени ротарі-клубу «Черкаси-Центр». Принесли гостинці та книги. Казка Анни Григорович незвичайна – із посиланнями на музику, яку можна прослухати в інтернеті.
Олег перебуває на стаціонарі майже півроку. 20-річний юнак – студент університету внутрішніх справ. Та поки навчання на паузі, адже спершу потрібно вилікуватися.
ОЛЕГ, ПАЦІЄНТ ОНКОДИСПАНСЕРУ
«Важко, ну воно по-своєму звикається. Це можна витримати. Треба ж хворобу подолати якось. Підтримують по телефону рідні, односельці».
Найцінніший подарунок віз ротарійців для онкодиспансеру – чотири модульні монітори пацієнта. Таке обладнання необхідне, щоб стежити за станом важкохворих підопічних. Апарат вчасно фіксує погіршення життєво важливих показників і одразу подає сигнал працівникам.
ОЛЕНА ПЕРЕТЯТКО, ЛІКАР-АНЕСТЕЗІОЛОГ:
«Чергує дві медсестри. Усього п’ять палат. Якщо вона пішла, і немає монітора, це дуже критично може бути. А якщо він є, і фіксує погіршення показників, зразу тривога, вона підбігає, бачить, зразу викликає лікаря. Зразу починаємо лікувати або реанімувати пацієнта».
Лікарі онкодиспансеру дякують благодійникам. Зазначають: нова техніка полегшить роботу лікарів та медсестер, а головне – допоможе вчасно рятувати хворих.
ОКСАНА ГЛУХАРЄВА, ЗАВІДУВАЧКА ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ДИТЯЧОЇ ОНКОЛОГІЇ ТА ГЕМАТОЛОГІЇ:
«Замість лікаря і медсестри, які постійно мали б стояти, є отакий апарат, який фіксує порушення і викликає фахівця. Це сучасний апарат. Це дуже добре. Це врятує не одне життя».
Гроші на придбання дороговартісних моніторів зібрали у Сполучених Штатах Америки. Черкаські ротарійці спільно з тамтешніми колегами влаштували благодійний аукціон. Продавали малюнки українських дітей.
ІГОР КОРСУН, ОЧІЛЬНИК БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «РОТАРІ ЧЕРКАСИ»:
«Зібрали разом з американцями 11,5 тисяч доларів. Це була цільова програма, спрямована на допомогу нашому онкоцентру дитячому».
Керівник Черкаського онкодиспансеру урочисто вручає подяки благодійникам, які підтримують заклад. Наголошує: навіть у часи війни забувати про потреби медицини не можна. Адже лише на обліку в онкологів перебуває близько мільйона українців. Особлива подяка – колективу, який зібрав і прислав допомогу зі Штатів.
ВІКТОР ПАРАМОНОВ, ДИРЕКТОР ЧЕРКАСЬКОГО ОБЛАСНОГО ОНКОДИСПАНСЕРУ:
«Дуже дякуємо за таку серйозну допомогу, ще раз нагадую колегам, це не держава, це те що починалося з дитчих робіт у Черкасах, завершилося аукціоном у Сполучених Штатах Америки, і повернулося до нас не просто грошима, а дуже необхідним медичним обладнанням».
Читайте також: