Православні ікони поряд з різьбленими фігурками Перуна і Сварога, пейзажі старовинних вулиць Києва і Черкас та мальовничих українських сіл, дівчата з квітами і козаки з шаблями – все це можна бачити в роботах черкащанина Миколи Старова, різьблених з липи та вільхи. Про це пише "Козацький край".
Водій, пресовщик і будівельник – такі професії записані у його трудовій книжці, в душі ж він завжди був майстром – різьбяром. Під час служби в Красноярському краї в Росії черкасець-ракетник навчився різьбити та тренувався на більярдних кулях. Невдовзі вище офіцерське начальство вже шикувалося до солдата з України в чергу за "набалдашниками" у вигляді черепа на рукоятку переключення передач в автомобілях.
Завжди чітко ідентифікуючи себе як українець, Микола Старов і після армії зберіг любов до різьблення, але 12 років тому це перестало бути хобі та переросло у нову професією. Спочатку він виконував замовлення своїх знайомих, а потім вже й незнайомі люди почали купувати у нього зроблені витвори і замовляти нові.
Роботи черкасця можна бачити як у Черкаському обласному краєзнавчому музеї, так і в Музеї народної ікони в Острозі, як у приватних колекціях України – так і в колекціях любителів мистецтва з Туреччини або Німеччини.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах відбудеться фестиваль графіті.
Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!