Паска без випікання. Напередодні свята Великдень знімальна група ВІККА завітала до Марини. Вона вже 7 рік поспіль замість паски на дріжджах виготовляє сирну.
МАРИНА ЧЕРКАЩЕНКО, ЧЕРКАЩАНКА
Це вийшло випадково через те, що я не дружу з тістом і захотіла спробувати зробити Паску і зупинилась на сирній. Вона простіша у виготовлені. Коли ми спробували сирну, то тістову я навіть і не пробувала, не поверталась і не читала, через те, що сирна дуже дуже смачна.
Сирні паски найчастіше печуть у Центральній та Східній Україні.
МАРИНА ЧЕРКАЩЕНКО, ЧЕРКАЩАНКА
Це саме святкова Великодня пасочка. Так ми її не робимо, навіть за подібним рецептом сиркову масу ми не збиваємо, тобто це така святкова страва.
Згідно з повір’ям, випікати паски слід зі світлими думками. На кухні має панувати тиша.
МАРИНА ЧЕРКАЩЕНКО, ЧЕРКАЩАНКА
Перед тим, як робити пасочку, потрібно помолитися, можливо помедитувати, для того, щоб заспокоїтися. Зробити пасочку для того, щоб всі були здорові.
На приготування однієї такої паски Марина витрачає близько години. Спочатку перетирає яйця з сиром, додає цукор, масло та цукати або горішки за смаком. Та ставить на плиту нагрівати до перших бульбашок.
МАРИНА ЧЕРКАЩЕНКО, ЧЕРКАЩАНКА
Наша задача, щоб вона не закипіла, щоб яєчко у нас не скрутилось.
Поки сирна маса нагрівається, Марина ділиться спогадами з дитинства
МАРИНА ЧЕРКАЩЕНКО, ЧЕРКАЩАНКА
Взагалі наш Великдень починався із чистого четверга. Це тоді, коли мама нас будила в дитинстві до сходу сонця, купала нас у вербі, купалися повністю. Ще також у нас є така традиція – одне яєчко має бути обов’язково червоним.
Готову сирну масу заливаємо у форму. Після охолодження можна прикрашати. Улюблений етап сина Максима.
МАКСИМ, ЧЕРКАЩАНИН
Без присипки не дуже чекав, але зараз я уже хочу з’їсти її.
Дивіться також: