Згідно з законом, у депутатів міської ради може бути по п’ять помічників. Усі вони, як і сам депутат, працюють виключно на громадських засадах. Хто є хто серед помічників черкаських обранців – дослідив кореспондент vikka.ua.
Деякі помічники депутатів Черкаської міськради згодом самі ставали депутатами. Як, наприклад, Максим Шило, депутат від ВО "Свободи". У минулій каденції він був помічником депутата Юрія Ботнара. А вже після останніх виборів потрапив до міської ради.
Повноваження помічника
Помічник – це по суті депутат, але він не має права голосу на сесіях міської ради. Загалом інститут помічників дуже розвинений в Україні. Він діє в багатьох міських радах України. Та і депутати Верховної ради теж мають когорти помічників.
Сам помічник може біти присутній на депутатських комісіях, отримувати проекти рішень, подавати від імені депутата пропозиції і висловлювати думки. Він може брати необхідні документи, вивчати проекти рішень, вести прийом виборців, складати певні рекомендації для депутата, готувати звіти тощо. Але він не може голосувати на сесії.
Хто в помічниках у депутатів?
Перелік помічників оприлюднюється на сайті Черкаської міської ради. Нині під куполом міськради налічується 42 депутати, 25 з них станом на 12 січня (день останнього оновлення інформації) не мали жодного помічника.
Найбільше помічників має депутат від "Батьківщини" Юрій Тренкін. Їх у нього чотири. Це Лілія Ткаченко, Андрій Попов, Євген Щербина та Анжела Котова.
По три помічники мають:
– Депутат від Радикальної партії Олега Ляшко Віталій Косяк. Йому допомагають Олег Олійник, Ілля Ястреб, Ліна Гаршина.
– Депутат від ВО "Черкащани" Григорій Кузьменко. В його помічниках рахуються Юрій Хараламов, Антон Кузьменко (ймовірно, що син) і Ольга Костюк.
– Депутат від "Батьківщини" Руслан Лола. В депутатській роботі йому допомагають Наталія Стеценко, Аліна Морозова та Руслан Милокост.
По два помічники поки що мають:
– Депутат від "Батьківщини" Валерій Міняйло. Йому допомагають Світлана Двірна та Роман Мельничук. Вони вже були помічниками у Валерія Міняйла в міській раді попереднього скликання. Світлана Двірна балотувалася торік до міської ради по округу № 4, але набрала всього 7% в загальнопартійному рейтингу. Роман Мельничук є головою ЖБК і водночас керівником ГО "Громадська активність Черкащини".
– "Вільна демократка" Тетяна Чорнобіль. У роботі їй допомагають Любов Рополо (на виборах 2015 року балотувалася від Партії вільних демократів по округу №26, в загальнопартійному рейтингу отримала лише 11%, юрист і громадська активістка) та Леся Побиванець, педагог, керівник зразкової студії "У колі друзів" (торік також брала участь у виборчій компанії від Партії вільних демократів по округу №27).
– "Батьківщинівець" Олексій Мельник. Йому в роботі допомагають Дмитро Бабенко та Володимир Ткаченко.
По одному помічнику мають:
– Микола Мирза (БПП "Солідарність"), помічник – Віталій Хіміч.
– Олександр Згіблов (Партія вільних демократів), помічник – Наталія Даньковська, екс-депутат міської ради від ПВД.
– Станіслав Лукирич (Радикальна партія Олега Ляшка), помічник – Аліна Біднюк.
– Максим Скорик (ВО "Черкащани"), помічник – Валерій Горохівський. У минулому скликанні Валерій також допомагав Максиму Скорику в його депутатській роботі.
– Роман Діскант ("Батьківщина"), помічник – Катерина Федюк.
– Олександр Радуцький (БПП "Солідарність"), помічник – Анатолій Кошовий. Про нього читайте ТУТ.
– Олексій Романов ("Самопоміч"), помічник – Віктор Коваленко.
– Микола Фомич ("Самопоміч"), помічник – Дмитро Сьобко.
– Максим Шадловський (Партія вільних демократів), помічник – Максим Верук.
– Олена Шевченко ("Самопоміч") , помічник – Олександр Гаврилов, заступник начальника управління-начальник відділу фізичної культури і спорту управління у справах сім’ї, молоді та спорту департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, керівник "Самопомочі" в Черкасах.
Як повідомляв сайт vikka.ua, трьом черкаським нардепам компенсували з бюджету оренду житла у столиці.