Перша робота залишається в пам'яті надовго. Більшість людей заробляє перші гроші в шкільні та студентські роки. І тодішні "професії" далеко не завжди можна назвати престижними або високооплачуваними. "in.ck.ua" вирішили поцікавитися у черкащан, як саме вони заробили свої перші гроші.
Відомий поет та телеведучий Олексій Юрін зізнається, що перша робота була під час літніх канікул у бабусі в селі. Він тоді заробив своїх перших два мільйони рублів.
"З 6 ранку і до 8 вечора я стежив за стадом. А одного разу в мене загубилася корова. Тоді її шукали цілий день і знайшли в сусідньому селі.Через місяць я став мільйонером і на зароблені 2 мільйони рублів зміг втілити в життя юнацьку мрію: купив джинсовий піджак – пік тодішньої моди підлітків. Носив я його всього місяць. Наступного року піджак став на мене замалим. У такий спосіб я усвідомив, що в світі є речі важливіші, ніж мільйони і "шмотки"", – зазначив поет.
Професійний більярдист Артем Пурик у студентські роки близько півроку працював у магазині комп'ютерної техніки.
"Найскладнішим для мене виявилося, як кажуть, "втюхати" товар. Ніхто нікого не обманював, просто не договорювали правди. Потрібно було досконало знати прайс, всі позитивні та негативні якості товару. Але мінуси потрібно було показувати як особливості та плюси. Іноді нам ставили завдання продати товар, який лежав на складі декілька років. Я не любив продавати неякісний товар. Адже претензії клієнт у будь-якому випадку виставляє продавцю, і це залишається на моїй совісті", – зазначив він.
Ведучий заходів Дмитро Зборовський у 12 років пішов працювати підсобником на приватне виробництво вентиляційних шахт. В день я заробляв 30 грн, але мені цього вистачало. Гроші відкладав на велосипед.Через певний час почав поєднувати першу роботу з торгівлею на центральному ринку.
"У мого батька було декілька точок з продажу взуття, я почав працювати на нього за відсоток від продажів. Проводити цілий день в розжареній сонцем ятці було нестерпно, неначе у мікрохвильовці. Але згодом втягнувся. За день доводилося спілкуватися з великою кількістю людей. Траплялися різні ситуації: часто намагалися обдурити або вкрасти товар", – розповів Дмитро.
Водночас у тренера з тайбо Анни Тарапати першою роботою була вишивка виробів з бісеру. Дівчина вишивала для весільного салону аксесуарів подушечки для обручок, ікони для вінчання, прикраси. Протягом певного часу співпрацювала з відомим українським дизайнером і створювала різні прикраси на замовлення.
"Така праця вимагає терпіння та фантазії. Над багатьма роботами доводилося сидіти по 12 годин. Але це не постійна робота, від замовлення до замовлення. За свою першу ікону я заробила 300 гривень", – зазначила вона.
У відомої ведучої, конферансьє Ірини Тітовської першою робою було поширення безкоштовних рекламних газет.
"Заробітки були смішні – до 80 грн на місяць. Але для школярки у 2002 році це була гарна сума. Сама робота мені подобалася. По-перше, це прогулянка містом, по-друге, я відкрила для себе багато цікавих місць, магазинчиків і офісів", – повідомила Ірина.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині понад півтори тисячі роботодавців підвищили зарплату працівникам.