Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради надав офіційне роз’яснення щодо облаштування укриття в приміщенні одного з дошкільних навчальних закладів міста.
Йдеться про один із дитсадків, у якому керівник зініціював зусиллями колективу створити сховище на випадок повітряної тривоги, аби мати можливість приймати дітей з нового навчального року. Про це у своєму сюжеті розповідало «Суспільне Черкаси».
За інформацією департаменту, наразі будь-які роботи в приміщенні дитсадка припинили, оскільки офіційно це приміщення відповідно до Порядку облаштування укриттів у закладах освіти не підпадає під таке, що можна облаштувати як укриття.
Близько двох місяців тому черкаські садочки почали поступово відновлювати свою роботу. Зараз у місті вже працює 23 заклади, і всі вони мають належним чином облаштовані укриття. У 30 інших ДНЗ ще триває процес аналізу профільними фахівцями технічної документації. Завідувачі садочків вносять пропозиції щодо облаштування наявних у закладах приміщень, які можуть бути безпечними укриттями.
Цей процес займає певний час, адже йдеться про безпеку дітей, і поспіх тут не має місця, – запевняють у департаменті освіти.
«Тим не менш, нещодавно призначена завідувачка одного із садочків одноосібно прийняла рішення почати «підготовку» одного з приміщеннь закладу, яке на її розсуд можливо було б облаштувати, як таке, що слугуватиме укриттям. Було залучено технічних працівників, а також запропоновано вихователям, які зараз перебувають у відпустках, на волонтерських засадах прийти та допомогти із розчищенням обраного приміщення.
Департамент освіти та гуманітарної політики є уповноваженим органом засновника закладів дошкільної освіти, а тому останні зобов’язані узгоджувати початок будь-яких робіт у закладі, адже це пов’язано, в першу чергу, із безпекою працівників, які виконують не заплановані та не передбачені у посадових обов’язках роботи», — роз’яснюють у департаменті.
Окрім цього, поблизу згаданого дитсадка розміщене укриття, облаштоване жителями прилеглого будинку та яке можна використовувати і для дітей ДНЗ, адже воно — у пішій доступності (час ходьби до нього не перевищує 5 хвилин).
Наразі питання облаштування укриттів — на щоденному контролі департаменту освіти та гуманітарної політики та, оскільки, згідно з технічною документацією, підстав облаштовувати там укриття не може бути, задля безпеки і дітей, і працівників, при відкритті закладу буде використовуватись укриття, яке розташоване поблизу.
У департаменті кажуть, що сформували спеціальну комісію для моніторингу та надання методичних рекомендацій щодо облаштування будівель та приміщень, що можуть бути тимчасово використані як укриття для учасників освітнього процесу.
Читайте також: Черкащанам нагадують про правила електробезпеки для дітей (ВІДЕО).