Коли виникає потреба в ремонті автомобіля, то цілком закономірним є бажання водіїв використовувати оригінальні деталі від виробника. Авторинки пропонують чимало таких запчастин, нерідко – за низькими цінами. Деякі автомобілісти, що ведуться на вартість, охоче купують такий товар, але інколи його якість може розчарувати. Що ж таке оригінальні запчастини, як відрізнити підробку – спробуємо з’ясувати.
Оригінали і копії
Інтернет-магазини часто пропонують вигідно купити автозапчастини у Черкасах на сайті price.ua представлено немаленький список пропозицій. Але деяких автомобілістів покупки в інтернеті відлякують тим, що продавці пропонують деталі до Опеля чи БМВ, вироблені якоюсь незнайомою фірмою. Вважаючи, що це підробка чи низькоякісна копія, водії надають перевагу пошуку "рідних" деталей, нехай і дорожче. А той, хто прагне заощадити – часто звертається до послуг авторозбірок за б/в оригінальними запасними частинами.
Насправді ж – не все так просто. Великі автовиробники часто займаються лише проектуванням машин, виробництвом деяких вузлів та фінальною збіркою авто на конвеєрі. Виробництво не надто високотехнологічних компонентів, таких як диски, скло, або дрібні деталі двигуна, довіряють стороннім підприємствам. Такі компоненти лише проходять перевірку відповідності якості основного виробника перед встановленням. Вони ж можуть надходити в продаж без розпізнавальних логотипів марки авто, під брендом заводу-виробника, але це – фактично оригінали.
Також великі автовиробники надають право виготовляти деталі іншим заводам, для продажу, за умови сертифікації. Такі деталі теж можна вважати справжніми. Після того, як модель авто знімають з виробництва, сам виробник часто повністю припиняє виготовлення запасних частин для неї. В такому випадку права і виробнича документація можуть ліцензуватися стороннім фірмам, а інколи разом з ними продають і морально застаріле обладнання, на якому ці вузли виготовлялися. Тому для стареньких іномарок нову деталь з позначкою Форд, Опеля, Ауді або Мерседеса – шукати марно. Треба звертати увагу саме на сторонніх виробників, продукт яких максимально наближений до оригіналу (тобто, фактично не відрізняється за якістю).
Що стосується підробок – то їх виявити не так і складно. Найчастіше контрафактна продукція трапляється на ринках, і однією з обов’язкових її ознак (якщо це не якась дрібна деталь) є наявність логотипу марки авто. Інколи він присутній навіть на запчастинах, оригінали яких ніколи не мали такого маркування. Якщо на ринку вам пропонують оригінальну деталь за низькою ціною (в 2-3 рази дешевше, ніж в салоні), стверджуючи, що це оригінал, то варто загострити увагу. Часто під виглядом "рідної" запчастини продавці, які не дають ні чек, ні гарантійний талон, намагаються продати саме низькоякісні копії.
Також одним з видів махінацій є видавання б/в деталей з розбірки, що пройшли "реставрацію" (відмивання в дизпаливі або розчиннику, піскоструменеву обробку), за нові оригінали, які дивом збереглися на складах. Їх покупка – це справжня лотерея в плані якості.
* Матеріал розміщено на правах реклами