додому Новини Політика Оновлення критеріїв бронювання працівників: що зміниться з 1 грудня

Оновлення критеріїв бронювання працівників: що зміниться з 1 грудня

0

Про оновлення критеріїв бронювання працівників та порядку визначення критичних підприємств оголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Нововведення набувають чинності з 1 грудня 2024 року, із перехідним періодом до 28 лютого 2025 року для тих, хто вже має відстрочки.

Новий порядок бронювання
Згідно з заявою, усі бронювання працівників із 1 грудня здійснюватимуться через платформу “Дія”. Для підприємств передбачено щомісячний моніторинг відповідності критеріям.

“До 15 листопада ми провели аудит підприємств, які мають статус критичних та право бронювати працівників. Було виявлено низку проблемних моментів, які потребують усунення,” — заявив Денис Шмигаль.

Основні зміни у правилах є:

  • Критерії критичності підприємств тепер погоджуватимуться з Міноборони та Мінекономіки на регіональному та галузевому рівнях.
  • Для приватного сектору обов’язковими умовами стали:
    • Відсутність заборгованості перед бюджетом.
    • Середня нарахована зарплата в компанії та у заброньованого працівника — не менше 2,5 мінімальних зарплат (зараз це 17 000 гривень).

Ці вимоги, за словами уряду, допоможуть зменшити ризик зловживань, коли бронювання оформлюється лише заради уникнення мобілізації.

Для спрощення процедури уряд вів перехідний термін до 28 лютого. Усі підприємства, які вже мають заброньованих працівників, повинні поновити бронювання відповідно до нових умов до кінця лютого 2025 року. У разі невиконання цього зобов’язання працівники втрачатимуть право на відстрочку.

Метою реформи є  підвищити прозорість процесу бронювання та забезпечити, щоб підприємства, які мають статус критичних, справді відповідали важливим для економіки та оборони критеріям.

Нововведення є частиною ширшої реформи, спрямованої на посилення обороноздатності країни та оптимізацію використання трудових ресурсів у критичних секторах економіки.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version