Колишній регіонал, а нині член міжфракційного об’єднання "За мир та стабільність" Володимир Олійник вважає, що в Європі з’являється тенденція до євроскептицизму. Зокрема, такі країни як Франція, Англія, Угорщина, Греція та інші обрали до Європарламенту депутатів, які є скептиками щодо нинішнього Євросоюзу. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу нардепа.
– Депутати, які були підтримані виборцями цих країн, заявляють про те, що після економічної кризи, Євросоюз, в такому форматі як він є сьогодні, вичерпав себе. Тому окремі політики виступають за те, щоб переформатувати його, а деякі взагалі ставлять питання про вихід з Євросоюзу, – сказав Олійник.
Він також зазначив, що влада України, яка прагне наблизитися до Євросоюзу, спочатку має вивчити економічну ситуацію, яка там є на сьогодні.
– Минуле рішення, яке базувалося на інших показниках, сьогодні вже може бути хибним. Час біжить, і все міняється. Ми ж на фоні євроскептицизму, залишаємося єврооптимістами й біжимо туди, де інші вже побували і зрозуміли, що щось там не те. Це як про того дядька, який довго збирався на ринок, а коли приїхав, вже нема чого купляти і нема чого продавати. Можливо, нас і чекають у Євросоюзі, але для того, щоб використати наші ринки збуту. А чи будемо ми мати рівні умови з іншими країнами щодо реалізації власної продукції на ринках Євросоюзу – це сьогодні вже велике питання. Бо я не вірю, що молочну, м’ясну або зернову продукцію ми зможемо там продати. Там квоти і свої підходи, – зазначив політик.
Також на думку Олійника, Україна має бути прагматичною, будучи скрізь де є її національні інтереси, а не замикатися на виборі між Митним союзом або Євросоюзом. Натомість вона повинна шукати інші економічні майданчики для себе, зокрема азіатські.
Крім того, політик розкритикував дії влади, направлені на вихід з СНД, так як вважає, що це міг бути ефективний майданчик для вирішення проблем та залучення союзників у питаннях українських подій.
– СНД — це майданчик, який би міг слугувати для підняття питання по тому ж Криму, Донецьку. Тим паче, що поміркована політика таких країн як Білорусія та Казахстану могла б бути союзником для України. А вийти, вдарити дверми – це проявити слабкість, не використавши можливостей. Такий вихід був би зрозумілим, якщо б ми побачили, що наша дипломатія використала все для захисту національних інтересів. Але жодних свідчень про те, що такі дискусії взагалі були, у нас, на жаль, немає, – резюмував В.Олійник.
Нагадаємо, Україна продовжує працювати над виходом з СНД.
Також нагадаємо, 21 березня Україна підписала "політичну" частину Угоди про євроасоціацію. Пізніше уповноважений українського уряду з питань євроінтеграції Валерій П’ятницький висловив припущення, що економічна частина Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом може бути підписана цього літа.