Ситуація з безпритульним, якого знайшов у себе в під’їзді молодий черкащанин Владислав Жарін, викликала жваве обговорення у мережі та зібрала більше 300 відгуків. Серед черкащан виявилися небайдужі до теми безхатченків. Користувачі разом намагалися знайти оптимальне рішення проблеми, котру означив містянин.
"Знайшов безхатька в під’їзді. Лежить, гріється. Все б добре, але я живу на першому поверсі, а запах від нього відчувається вже у мене в коридорі", – написав Влад Жарін у групі "Подслушано в Черкассах" та попросив допомогти йому порадами.
Реакція містян була неоднозначною та здебільшого дуже чуйною. Деякі користувачі радили вигнати гостя, проте більшість пропонувала обігріти, напоїти, дати можливість помитися та звернутися до спеціальних служб. Одна дівчина навіть була готова надати безхатченку на час холодів своє житло. Крім того, хлопцю надали поради, як упоратися із неприємним запахом, який його турбував.
Як розвивалася ситуація з незвичайним гостем, Влад Жарін розповів кореспонденту сайту vikka.ua.
"Приблизно о 19.00 повернувся з роботи і виявив у себе в під’їзді безпритульного. Він був п’яний і від нього йшов жахливий запах. Коли він уже відчувався у квартирі, я запропонував безхатченку 50 гривень, щоб він пішов", – розповідає Влад.
Але чоловік виявився настільки апатичним, що відмовився від грошей і сказав, що йому головне – відіспатися.
Як повідомили хлопцю родичі, безхатька вже вигнали з двох сусідніх під’їздів і ледве не побили.
Щоб вирішити ситуацію без конфліктів, Влад Жарін віддав безпритульному свій старий светр, пригостив бутербродами та чаєм і навіть запропонував випити спиртного, аби тільки чоловік залишив під’їзд. Але безхатченко не пішов на ці умови.
Незваний гість розповів Владиславу, що він 5 років, як вийшов з тюрми, не знайшов себе в житті і не має житла.
Тим часом користувачі мережі порадили Владу Жаріну звернутися до поліції. "У поліції мені надали номери соціальних служб. В одній із них сказали, що приймуть безхатченка лише з довідками із шкірвендиспансеру та тубдиспансеру. В іншій повідомили, що він має прийти до них за власним бажанням і тверезий", – обурюється містянин.
На ранок безхатька у під’їзді вже не було. Як розповів Владислав, його будинок розташований поблизу площі 700-річчя, де ведеться стихійна торгівля. Тому безхатченки там часто підробляють вантажниками і в їхньому районі вони не рідкість.
В Головному управлінні Національної поліції в Черкаській області кореспонденту vikka.ua пояснили: якщо безхатько не веде себе агресивно, поліція не може його забрати. Приїхати по нього може лише швидка допомога, щоб забрати у лікарню.
Водночас на станції швидкої допомоги зазначили, що без погодження самого безхатченка лікарі не мають права його забрати.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Смілі через пожежу загинула жінка-безхатченко.