додому Новини Неіснуючі акцизи: за що черкащани платять у магазинах?

Неіснуючі акцизи: за що черкащани платять у магазинах?

0

У Черкасах невірно налаштовані касові апарати вводять в оману покупців, а торговці відповідальності за це не несуть. Сайт vikka.ua разом з податківцями управління ДФС області проаналізували чеки, видані у деяких черкаських магазинах. У одному з них на горілку – підакцизний товар, який оподатковується додатковим збором у розмірі 5% – продавали з прописаним акцизом 6%. В іншому випадку – магазин "оподаткував" акцизом у 5% навіть просте соняшникове насіння.

Чому магазини вибивають неправильні чеки та чи дійсно переплачують черкасці за неіснуючі податки – роз’яснила у коментарі начальник відділу фактичних перевірок Головного управління ДФС у Черкаській області Оксана Гришко.

За її словами, згідно зі ст. 215 Податкового кодексу, для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну ставка податку становить 5 відсотків. Проте у частини касових апаратів (РРО), внесених до Державного реєстру РРО до 1 січня 2015 року, не передбачено механізм розрахунку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. У таких касових апаратах дозволяється використовувати для обліку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів алгоритм, який забезпечує нарахування суми 5-відсоткового збору.

– Таким чином, для того, щоб у сумі акцизного податку в розмірі 5 відсотків коректно враховувався податок на додану вартість, допускається і необхідно встановити значення акцизного податку 6 відсотків, – роз’яснила Оксана Гришко.

Що ж до іншого випадку, де у чекові нарахували акцизний збір на звичайне соняшникове насіння, то тут податківці фіксують явні порушення як податкового законодавства, так і прав споживачів.

– Саме поняття акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виключає можливість сплати останнього з не підакцизної групи товарів, а тому фіскальний чек №0001437 від 27.02.2016 року не відповідає вимогам "Положення про форму та зміст розрахункових документів", затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 року №614. Крім того, відповідно до ст. 21 Закону України "Про захист прав споживачів" права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо ціну продукції визначено неналежним чином, – наголосила фахівець.

Отже, податківці радять власнику касового апарата, який вводить в оману покупців, звернутись до центру для перепрограмування реєстратора у відповідності до вимог Положення. А покупцям – бути уважними при придбанні товарів та у разі невідповідності вказаної суми у чекові реальній вартості товару – вимагати у підприємця продати товар за реальною ціною, або ж захищати свої права, звернувшись до спеціалістів Державної інспекції з питань захисту прав споживачів.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанам прийшли платіжки за комуналку з "новими" адресами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version