додому Новини Черкащина Не за "пропискою": як голосувати тим, хто не зареєстрований у Черкасах

Не за "пропискою": як голосувати тим, хто не зареєстрований у Черкасах

0

Тимчасово змінити місце голосування, не змінюючи при цьому виборчу адресу, може кожен українець. І все – при мінімальній кількості необхідних документів та затраті часу. Питання актуальне не лише для тих, хто на постійній основі мешкає в Черкасах без "прописки", навчається чи працює тут, а й людям, які перебуватимуть в нашому місті в день виборів на лікуванні, у відрядженні чи на відпочинку. Алгоритмом зміни місця голосування напередодні виборів Президента України цікавились кореспонденти vikka.ua.

Вже понад три роки Ольга живе й працює в Черкасах. Однак в її паспорті – не черкаська прописка. Дівчина зареєстрована у Вінницькій області, майже за 350 км звідси. Цьогоріч вперше голосуватиме не вдома, Адже їхати додому, каже, і далеко, і недешево. Навіть заради виборів. Зізнається: була впевнена, що процедура довготривала й вимагає певної бюрократичної тяганини. Таке їй переповідали старші колеги.

"У реальності ж весь процес зайняв близько 10 хвилин моєї обідньої перерви, – розповідає Ольга. – Попередньо взяла довідку з місця роботи. Її разом з паспортом надала у відділі ДРВ перед тим, як написати заяву".

Дійсно, для того, аби на найближчих виборах голосувати не за "пропискою", необхідно звернутись до відділу ведення Державної реєстрації виборців. У Черкасах такі розташовані за адресою: бул. Шевченка, 307, кабінети 204-204 (Придніпровський район) та 300-301 (Соснівський район). Там потрібно пред’явити паспорт та документ, який підтверджує факт перебування в Черкасах. Це може бути довідка з місця роботи, договір про оренду житла, для студентів достатньо студентського квитка, внутрішньо переміщеним особам, окрім тих, які переїхали з окупованих територій, необхідна довідка про взяття на облік ВПО.

При заповненні заяви громадянин має вказати адресу свого фактичного проживання. Працівники відділу ведення ДРВ підкажуть, яка виборча дільниця найближча до нього.

Опісля – видадуть посвідчення, яке підтверджує факт тимчасової зміни місця голосування на певну виборчу дільницю. Дійне таке посвідчення лише один раз – в день виборів Президента – 31 березня. Якщо відбуватиметься другий тур, писати заяву й отримувати посвідчення, потрібно повторно. Люди, які голосуватимуть не за місцем реєстрації, мають шукати своє ім’я в кінці списків на своїй новій виборчій дільниці.

Змінити місце свого голосування можна не пізніше, як за 5 днів до виборів. Тобто заяви приймаються лише до 25 березня. Саме цього дня починають формуватись уточнені списки виборців.

Графік роботи відділів ведення Державного реєстру виборців:

Понеділок – четвер: з 8 год. до 17 год. 15 хв.

П’ятниця: з 8 год. до 16 год.

Обідня перерва: з 13 год. до 14 год.

Вихідні дні: субота та неділя.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах створили робочу групу, яка забезпечуватиме належні умови під час виборів Президента.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version