Нардеп від Черкащини Віктор Вовк звернувся із депутатським запитом до правоохоронних органів щодо розслідування фактів грубих порушень екологічного законодавства птахофабриками
В Україні нарешті почали звертати увагу на факти грубих порушень екології і ту шкоду, яку заподіюють довкіллю агрохолдинги. Значна частка цієї шкоди припадає на підприємства з виробництва курятини.
Так, згідно з даними Державної служби статистики України, станом на 1 лютого 2018 року у сільськогосподарських підприємствах в Україні поголів’я птиці збільшилося на 2,5 % порівняно з аналогічним періодом минулого року і налічує 199,988 млн. голів. Відповідно збільшується і частка відходів у цій галузі, яка вже у 2014 році становила 31 % від загальної кількості відходів тваринництва в Україні. За нинішніх темпів розвитку птахівництва, ця галузь тваринництва може стати основним джерелом забруднення довкілля відходами виробництва тваринного походження.
Описаний Економічною правдою випадок гучного викриття правоохоронцями незаконної діяльності компанії ТОВ "Комплекс Агромарс" (торгівельна марка "Гаврилівські курчата") та затримання її власників, які організували в полі стихійні сміттєзвалища-могильники та завдали збитків довкіллю на суму понад 200 млн. грн., заслуговує на те аби стати закономірністю. Водночас, важливо щоб така практика охопила всі агрохолдинги та поширювалась не лише на тих, хто був близький до попередньої влади, як Євген Сігал, але й на інших власників подібних екологічно нечистих виробництв.
Одним з таких, і не випадково, народний обранець вважає ПАТ "Миронівський хлібопродукт", адже всім в Україні знайома торгова марка "Наша Ряба", яка відома не лише своєю продукцією, але аналогічними з Агромарсом грубими порушеннями екологічного законодавства.
Реагуючи на численні публікації у ЗМІ, скарги жителів Черкащини, що проживають в отруєному агробаронами середовищі, відповідальний за Черкаську область народний депутат України Віктор Вовк звернувся із депутатським запитом до правоохоронних органів щодо розслідування фактів грубих порушень екологічного законодавства птахофабриками.
Так, у великій кількості матеріалів ЗМІ та громадських природоохоронних організацій наводяться численні факти екологічно нечистої діяльності МХП і його дочірніх підприємств, зокрема про:
– несанкціоновані вивезення у поля посліду та решток дохлої птиці,
– незаконне створення сміттєзвалищ-могильників,
– злиття неочищених стоків у річки, вивезення та злив відходів на поля й посадки,
– наднормативні викиди забруднюючих речовин (аміаку, метану та інших газів) в атмосферне повітря,
– використання водних ресурсів на виробництві без відповідного дозволу,
– негативний вплив на водний баланс прилеглих територій,
– створення інших проблем екологічного та побутового характеру, що завдають значної шкоди здоров’ю людини і навколишньому середовищу, створюють соціальну напругу та викликають обурення і протести громадян.
Проте весь масив цих фактів грубих порушень екології компанією ПАТ "Миронівський хлібопродукт" та його дочірніми підприємствами досі не знаходив належного реагування з боку правоохоронних органів.
Можливо, така вибірковість правоохоронців пов’язана з тим, що головний власник агрохолдингу ПАТ "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк є близьким до нинішньої влади, на відміну від Євгена Сігала, близького до попередньої.
Тож народний депутат у своєму запиті запропонував Генеральному прокурору та Голові Нацполіції перевірити також екологічно нечисту діяльність МХП та покарати винуватців:
"Нереагування правоохоронними органами на численні факти грубого порушення екологічного законодавства ПАТ "Миронівський хлібопродукт", які є цілком аналогічними порушенням законодавства агрохолдингом ТОВ "Комплекс Агромарс", за які його власникам оголошена підозра за чотирма статтями КК України, буде свідчити про подвійні стандарти та застосування в роботі правоохоронних органів відомого принципу диктатора Франсіско Франка "Друзям все, а ворогам закон", – зазначив у запиті Віктор Вовк.
В той же час Віктор Вовк наголошує, що підтримує розвиток сільського господарства країни, однак, на думку народного обранця, цей розвиток, має реалізовуватись виключно з дотриманням екологічного законодавства України, збереженням довкілля та без заподіяння будь-якої шкоди життю і здоров'ю людини.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині зарибнили Кременчуцьке водосховище.