додому Новини Найменші, але найкращі: у Черкасах 8-квартирне ОСББ кардинально змінило свій будинок

Найменші, але найкращі: у Черкасах 8-квартирне ОСББ кардинально змінило свій будинок

0

Черкаське 8-квартирне ОСББ реалізувало проект на 260 тисяч гривень. Малочисленне, але потужне об’єднання співвласників будинку за рік відремонтувало дах та зменшило енерговитрати. У гості до виняткового ОСББ завітав кореспондент сайту vikka.ua.

Нестандартний, як для Черкас, будинок зведений ще у 1957 році і розрахований всього на 8 квартир. Без центрального опалення. У кожній квартирі встановлено індивідуальний котел. Більшість мешканців ­– пенсіонери.

"Ми створили ОСББ "Веселка 125" у 2014 році. До цього регулярно зверталися до нашого СУБу: просили відремонтувати покрівлю, встановити паркан, були питання щодо прибирання. Постійно отримували якісь відписки. Тож із більшістю мешканців вирішили господарювати самостійно", – зазначає голова ОСББ Тетяна Булак.

Однією з переваг свого будинку вона називає те, що той не має централізованого опалення. Через це співвласникам ОСББ вдалося уникнути паперової тяганини з комунальним підприємством.

"Ми маємо у кожній квартирі індивідуальний котел, який дає нам гарячу воду та опалює квартиру. Це великий плюс. Але при цьому будинок потребував утеплення, на стінах є тріщини, у нас протікав дах. Доки вирішували та домовлялися, що робити, товклися рік. Врешті-решт за утеплення виступили лише двоє мешканців", – розповідає голова ОСББ.

Минув майже рік і мешканці будинку все ж таки дійшли згоди щодо необхідності утеплення будинку.

"Вирішили почати з даху, адже він протікав. Замінили покриття та поклали утеплюючі матеріали. Зараз чекаємо на зливу, аби перевірити результат. Взагалі на ремонт витратили 260 тисяч гривень. 182 тисячі нам надав міський бюджет, 42 тисячі компенсувала держава, решту склалися самі та взяли як кредит. Його нам теж частково компенсують. Ми платимо квартплату наперед і будемо намагатися закрити кредит у цьому році", – пояснює Тетяна Булак.

У найближчих планах ОСББ – зробити вимощення навколо будинку, а згодом і утеплити стіни.

"У нас протікав дах. Текло у під’їзді та підтікало у квартирах. Коли була злива, то на сходовій клітці стояла калюжа. Спочатку були сумніви щодо самостійного господарювання, а зараз дуже задоволені. Тепер будинок дійсно спільна власність. Раніше нам і так доводилося самостійно хазяйнувати. Наприклад, власноруч встановили паркан біля будинку", – розповідає мешканець двоповерхівки Віктор Федорович.

На скільки зменшаться енерговитрати після утеплення даху, їм ще потрібно буде підрахувати. Наразі родина Віктора Федоровича споживає під час опалювального сезону в середньому 300 кубів газу на місяць.

Пляма на стелі нагадує про те, що колись тут протікав дах

У міській раді успішне ОСББ називають унікальним.

"У будинку всього 8 квартир. Склалися по кілька тисяч, а залучили 260 тисяч гривень. І це при тому, що більшість тамтешніх мешканців – пенсіонери. Спочатку у них були чвари, але їм вдалося згуртуватися", – зазначив головний спеціаліст відділу сприяння ОСББ Черкаської міської ради Юрій Кучеренко.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у п’ятьох черкаських ОСББ – газові непорозуміння.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version