Лікарі сімейної медицини щомісяця реєстрували до 100 фейкових записів для COVID-сертифікатів в одній із поліклінік на Черкащині. Про це інформує пресслужба СБУ у Черкаській області.
Понад рік лікарі вносили електронної системи охорони здоров’я «eHealth» фейкові записи без проведення щеплень.
Таким чином лікарі встигли заробити майже 2,5 млн грн.
У ході слідства з’ясували, що організатором оборудки стала головна медсестра. Вона залучила до махінацій ще декількох медпрацівників та лікарів.
Замовниками незаконних послуг ставали відвідувачі поліклініки, які не хотіли вакцинуватися. Усім охочим пропонували заплатити 2 тисячі гривень та отримати COVID-сертифікат, оминувши процедуру вакцинації.
Після отримання хабарів сімейний лікар вносив неправдиву інформацію до електронної бази начебто вакцинованих осіб для COVID-сертифікатів.
У ході обшуків, проведених за місцем роботи учасників оборудки, правоохоронці виявили та вилучили:
- журнали реєстрації вакцинованих осіб та звітність про щоденну вакцинацію громадян;
- чорнові записи зі списками «клієнтів» на липову вакцинацію;
- комп’ютери та мобільні телефони із доказами протиправної діяльності;
- готівку, ймовірно одержану протиправним шляхом.
Наразі планується повідомлення зловмисникам про підозру за ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.
Викриття протиправної діяльності здійснювали співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури.
Читайте також: суд Черкас залишив фігурантку «ковідної справи» під нічним домашнім арештом