Краєзнавець Сергій Тимофієв на своїй сторінці у фейсбуці виклав світлини, де на контрасті видно як виглядали залишки колишнього Ірдинського Виноградського Успенського монастиря ще декілька років тому і зараз, пише сайт «Вісті Черкащини» із посиланням на Сміла.ua.
До наших днів дійшов лиш печерний комплекс з келіями та маленькою церквою, зазначає краєзнавець. Та на світлинах видно, що облагороджені колись залишки культової споруди, відвідували туристи і священники, а зараз все закинуте і зруйноване.
Географічно цей об’єкт знаходиться в Черкаському районі, неподалік села Мале Старосілля. Свого часу, розповідає краєзнавець, Смілянська РДА впорядкувала вхід, поставила браму, об’єкту будо присвоєно статус “історико-культурної спадщини”, подано документи на включення його до проєкту “Золота підкова Черкащини”.
Та за нинішній стан об’єкту мають нести відповідальність керівники області і району, впевнений краєзнавець.
“Ганьба черкаським керманичам, які історичні святині довели до такого стану”, – каже Сергій Тимофієв.
Краєзнавець розповідає, що цим монастирем свого часу опікувався особисто гетьман Богдан Хмельницький, у 1656 р. затвердив привілеї монастиря. 1709 р. гетьман Мазепа відряджав митрополита, щоб той обстежив стан святині після погрому татар та виділяв кошти на відбудову. Це один з 7 монастирів Черкащини, які не підкорилися унії і зберегли православну віру.
Читайте також на сайті ВІККА
- Черкащанин показав підземні ходи колишнього монастиря