У селі Ліпляве, що на Черкащині, із музею стародавнього побуту “Бабусина хатка” зникли речі побуту та одяг. Про це повідомляє сайт “Суспільне. Черкаси” із посиланням на організаторку однойменного культурного проєкту Анну Сухобрус.
Як розповіла Анна, те, що зникли експонати, вони зрозуміли 5 травня. Жінка розповіла: наприкінці квітня вона та її батько навідувалися в хатку, 30 квітня замок вже був відчинений.
“Я була в «Бабусиній хатинці» 27 квітня, там ще все було на місці. 29 та 30 ми були на фестивалі, нас не було. Про що я публічно розповідала в інстаграмі. 30 квітня в хатинку приїхав мій тато, він звернув увагу на те, що замок був відчинений. Але ми не могли уявити, що це пограбування. Належної уваги цьому не надали”, — розповіла Анна Сухобрус.
5 квітня жінка виявила, що речі зникли. Вона вважає, що їх могли забрати лише ті люди, які знаються на цінних речах.
“5 квітня, коли я чекала на гостей, я зайшла в хатинку подивитися, тому що люди, які нам допомагають доглядати за хатинкою, замінювали траву. І я зрозуміла, що нас пограбували. Вкрали ліжник, рушники. Я думаю, що це люди, які розуміються на всіх цих цінних речах, тому що висів рушник, вишитий моєю бабусею, то його не вкрали, а на іконах висів старовинний рушник, і його забрали. Я розумію, що люди, які зайшли в хату, знали, де і що лежить, взяли та пішли. Вони нічого не розбивали й не залишили після себе безладу”, — пояснила Анна.
За її словами, зникли вишиті рушники, сорочки, речі вжитку:
“Я максимально хотіла створити місце довіри, місце для всіх, і ми ні від кого нічого не ховали. Те, що в нас було, ми зберігали в хатинці, в скрині, яку я показувала. Вона виявилася порожньою. У скрині, що стояла в сінях, ми зберігали всі рушники. Вкрали старовинний самовар, свічники, те, що було цінніше, простіше не взяли. Зникли вишиті сорочки. Тобто все те, що можна дорого продати на аукціонах та різних платформах”.
Анна розповіла, що вони звернулися із заявою в поліцію, справу відкрили.
“Я не думаю, що це місцеві хулігани, які потрапили в хатину і брали все підряд. Якщо говорити про старовинні праски, які дуже важкі і які можна здати на брухт, то вони залишилися”, — прокоментувала організаторка.
Анна додала: сподівається повернути експонати, бо для неї, зокрема, найцінніші ті речі, які вишивала її бабуся.