У селі Межиріч на Черкащині для відвідин відкрита стоянка мисливців на мамонтів доби пізнього палеоліту. Про це йдеться у відео "Радіо Свобода".
Півстоліття тому першу кістку мамонта у Межирічі випадково знайшов місцевий житель: коли копав у своєму дворі льох. Пізніше на цьому місці виявили стоянку мисливців на мамонтів, що складалася з чотирьох житлових споруд, зроблених із кісток вимерлих тварин. Знахідці близько п’ятнадцяти тисяч років.
"Простого доступу до цього об’єкта немає. Це було б дуже погано для самої пам’ятки, якби був вільний доступ. Найкраща пора, коли можна приїздити і коли можна дивитися, як працюють археологи, і сам безпосередньо об’єкт, це липень-серпень. А ключі від цього ангара є у вчителя історії та місцевого сторожа. І під їхнім наглядом можна відвідати пам’ятку, подивитися", – говорить доцент кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету Павло Шидловський.
Для туристів стоянкою проводять екскурсії – після попереднього замовлення. Відвідувачі оглядають четверте знайдене житло. За словами археолога, щоб його звести, мисливці використали щонайменше двадцять черепів мамонтів.
Павільйон, під яким перебуває знахідка, псує кістки мамонтів. Тому пам’ятка вимагає якнайшвидшої реставрації та музеїфікації.