Жителі села Худяки запросили автомайданівців та журналістів допомогти їм "достукатись" до місцевої влади. Про це у Facebook повідомляє "Автомайдан-Черкаси".
Брудна вода з водогону, розбиті дороги без ремонту, "нульова" робота в соціальній сфері, відверто "темне" та самоправне виділення земель – це лише короткий перелік претензій селян до сільського голови, які були озвучені на зустрічі.
Найбільше худяківці обурювались незрозумілим їм виділенням земель, що у власності села. За наявною інформацією, так звані, найкращі земельні ділянки виділяються лише виключно близькому до сільського голови оточенню, а іншим пропонують місця ледь не на території сільського кладовища.
Окрім того, селяни були вкрай обурені станом місцевого водогону, бо ж вода з нього тече лише технічна, з чорним мулом та іржею. А оплата за користування водогоном ледь не найвища серед навколишніх сіл.
До всього сказаного, обурення жителів також стосувалось щодо аж надто високої, на думку громади, заробітної плати голови. Вона, зі слів селян, становить близько 18 тисяч гривень, що в рази вище, ніж у його колег – сільських голів с. Леськи та с. Сагунівка.
Слід відмітити, що ані сільський голова Роман Василина, ані секретар сільської ради Оксана Гавриш не з’явилися на захід. А тому громада сама завітала до нього, та достеменної відповіді на поставлені питання так і не дочекалися.
Пан Василина лише пообіцяв громаді якнайшвидше прозвітуватися про свою діяльність, але очікуваної конкретики так і не прозвучало.
Зазначимо, що по факту діяльності Романа Василини на посаді голови села, із середини червня вже відкрито кримінальне провадження. Черкаським районним відділенням поліції проводиться розслідування по факту самоуправства (ст. 356 КК України, санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до 2 років, або арешту на строк до 3 місяців).
Нині селяни розпочали збір підписів про недовіру сільському голові і секретарю сільської ради.
Як повідомляв сайт vikka.ua, жителі Чигиринщини у відчаї вийшли на протест проти руйнування їхніх будинків.