додому Новини На будівництво Канівської ГАЕС міжнародні банки спрямують понад мільярд доларів

На будівництво Канівської ГАЕС міжнародні банки спрямують понад мільярд доларів

0

Державна енергогенеруюча компанія "Укргідроенерго" очікує підписання кредитної угоди з міжнародними фінансовими інституціями щодо будівництва Канівської ГАЕС в 2017 році. На будівництво Канівської ГАЕС міжнародні банки спрямують понад мільярд доларів, повідомляють "Українські новини".

"У нас на сьогодні є листи підтримки проекту Канівської ГАЕС від Світового Банку і Європейського інвестиційного банку. ЄБРР ще не надав лист підтримки, але висловив свою готовність долучитися до цього проекту. На даний момент незалежні експерти розробили кілька документів з екологічних та соціальних питань цього проекту, їх розглядають банки, і як тільки вони приймуть рішення і схвалять ці документи, ЄБРР також надасть лист про підтримку. Кредитна угода планується до підписання в наступному році",  – повідомив заступник генерального директора з перспективного розвитку "Укргідроенерго" Юрій Литвиненко після першого засідання робочої групи з питань будівництва Канівської ГАЕС.

За його словами, проект оцінювався в 1,5 млрд доларів за цінами 2012 року, та сума, на яку готові профінансувати міжнародні фінансові інституції, становить трохи більше, ніж 1 млрд доларів. Решту компанія має намір покрити за рахунок локальних засобів – тарифів "Укргідроенерго".

"Почати реалізацію проекту розраховуємо вже в наступному році. Ми плануємо, що будівництво, згідно з проектом, триватиме 7 років. В результаті реалізації проекту Канівської ГАЕС Україна отримає додатково 1 тис. мегават генеруючих потужностей",  – підкреслив представник компанії.

При цьому він зазначає, що важливість проекту для країни полягає не тільки в тому, що це додатковий виробіток електроенергії в обсязі понад 1 млрд кВт годин на рік, і що це додаткові маневрируючі і регулюючі потужності для нашої енергетичної системи.

Важливість проекту полягає також у тому, що його реалізація допоможе забезпечити енергонезалежність і енергетичну безпеку нашої країни. Так, реалізація проекту КГАЭС дозволить скоротити споживання імпортованого природного газу на 10 млн куб м на місяць, або близько 120 млн куб м в рік, а також імпортного вугілля близько 0,5 млн тонн на рік.

За словами Литвиненка, актуальність проекту також демонструє той факт, що 99% акумулюючих потужностей у світі забезпечують ГАЕС, і потужність ГАЕС в Європі становить 45 гВт, в той час як в Україні – трохи більше 1,5 гВт, що говорить про значний потенціал для розвитку в даному напрямку.

Як повідомляв сайт vikka.ua, канівчани в Черкасах вимагали заборонити добудову Канівської ГАЕС

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version