В останні роки у вищих медичних навчальних закладах України відмінили навчання на військових кафедрах. Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації Анатолій Ситник.
Через це після закінчення навчання молоді лікарі не отримували військові звання офіцерського складу. Це не давало можливості під час мобілізації використовувати їх за призначенням: для роботи по спеціальності в госпіталях та інших лікувальних закладах.
"Сьогодні, коли наша країна потерпає від страшної агресії і терору, що всебічно підтримується Російською Федерацією – краща когорта українців, в тому числі й медики, перебувають на передовій, захищаючи свою країну, – наголосив Анатолій Ситник. – В той же час, у закладах охорони здоров’я є значний дефіцит лікарських кадрів, що ускладнює забезпеченню населення кваліфікаційною медичною допомогою".
Тому Департамент охорони здоров’я підготував клопотання до Міністерства охорони здоров’я України, в якому просять підняти питання щодо присвоєння всім випускникам 2015 та попередніх років вищих медичних навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації військових звань, які зараховують до офіцерського складу.
Також пропонують переглянути терміни навчання в інтернатурі та зменшити його від трьох до одного-півтора року. При цьому більшу частину інтернатури присвятити проходженню практичної частини в закладах охорони здоров’я.
"Така ситуації дасть можливість швидше заповнити вакантні посади лікарів, підтримувати повноцінне функціонування лікувальних закладів, які наближені до зони проведення АТО, військово-медичних закладів та економії державних коштів", – вважає директор департаменту.