додому Новини Місто як гра: молодь вчилася робити Черкаси кращими

Місто як гра: молодь вчилася робити Черкаси кращими

0

Поглянули на місто по-новому і запропонували ідеї для його розвитку учасники програми "Майстерня громадської активності" разом із містянами. 8 листопада в Художньому музеї відбувся масштабний міжнародний захід "PlayСтейшн: місто як гра". Темою стало поліпшення життя в місті через співтворчість його жителів. Близько сотні учасників програми з України, Польщі і Білорусі презентували результати соціальних і культурних ініціатив, реалізованих у своїх містах.

Тематичні майстер-класи, інсталяції та вуличні акції відвідали в суботу близько трьохсот черкащан. Третій поверх музею нагадував своєрідне місто зі станціями/районами, де кожен гість знайшов для себе щось цікаве – від традиційних етноспівів і танців до інсталяції про раціональну вуличну рекламу. Крім того, живе спілкування безпосередньо з творцями змін – молоддю з трьох країн-сусідів – надихнуло містян, і вони ставили багато питань.

Панельна дискусія про те, як зробити місто кращим місцем для життя зібрала так само близько сотні зацікавлених. Не лише слухали, а й активно ставили питання Андрієві Шуляру – відомому архітектору, урбаністу, активісту, координатору міжнародного архітектурного фестивалю CANactions (Київ), співзасновнику урбан-руху Lypneva.com та Клубу Архітектурного Кіно (Львів), Тетяні Попович – координаторці освітньо-мистецької лабораторії klaster.in.ua та арт-директору  Народного дому "Збоїща", Марті Гавінек-Дагаргулії – експертці із роботи з локальними громадами та активізації населення для розвитку міста, фасилітаторці Колегії Теодора Хойса, тренерці програми "Майстерня громадської активності", СергіюОдаричу – міському голові Черкас, голові регіонального відділення Асоціації міст України. Крім того, після дискусії міський голова презентував в межах майстер-класу проект "Черкаси – місто для людей".

Організатором заходу є "Майстерня громадської активності" (maysternya.org) – програма неформальної громадянської освіти молоді, яка діє вже восьмий рік, об’єднуючи молодь України, Польщі і Білорусі в прагненні змінити оточення на краще. Щороку учасники разом із кваліфікованими тренерами вчаться втіленню в життя власних ініціатив. Особливістю є те, що спілкування відбувається рідними для кожного з учасників мовами. Цього року також стартував новий формат програми – креативний компонент, учасники якого творять зміни через використання потенціалу соціального мистецтва. 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version