додому Новини Міністр охорони здоров’я України зустрівся з черкаськими лікарями

Міністр охорони здоров’я України зустрівся з черкаськими лікарями

0

15 березня, у Каневі черкаські чиновники та головні лікарі регіону зустрілися з Міністром охорони здоров’я України Олександром Квіташвілі. Про це повідомляє "Kanos".

Робоча нарада розпочалася із традиційного покладання квітів до могили Тараса Шевченка.

Після того, розпочинаючи робочу зустріч, Олександр Квіташвілі розповів про напрямки запланованих реформ, зокрема: страхову медицину, мотивацію лікарів та підвищення відповідальності населення за свій стан здоров'я, а також не оминув увагою проблеми, які зустрічаються на шляху проведення реформ.

За словами міністра, кінцевою метою їх проведення у медичній галузі є наближення надання послуг до людей та покращення їх якості. В межах цього, як відзначив урядовець, необхідно змінити принцип фінансування, запровадивши оплату за надання послуг, а не за "ліжко-місце".

Також міністр охорони здоров’я зауважив, що у медицині варто реалізувати систему, за якою "гроші будуть ходити за людиною".

Присутній на зустрічі черкаський губернатор Юрій Ткаченко зауважив про те, що саме на Черкащині з’явилося перше територіальне об’єднання громад, тому саме на його прикладі мають вирішуватися проблеми галузевого реформування.

У відповідь на це, голова першої об’єднаної територіальної громади на Черкащині Володимир Міцук повідомив гостям із якими проблемами вони зустрілися на шляху реформ. За його словами, проблемою виявилося отримання ліцензії на медичну практику для нового закладу та з’ясування принципів фінансування.

У межах виступу Білозірського голови, гості зустрічі обговорили необхідність створення у кожному територіальному об’єднанні Центру первинної медико-санітарної допомоги. На прикладі саме цієї громади Юрій Ткаченко пояснив, що недоцільно формувати ЦПМСД у кожному об’єднанні.

Губернатор аргументував свою думку тим, що на 10 тисяч населення, які є у територіальному об’єднанні, по нормативах необхідні 6 лікарів та по 2 медсестри на кожного лікаря. Тому у такому випадку немає необхідності створювати окремо Центр, а краще функціонувати у його складі як ФАП або амбулаторія.

Також на прикладі амбулаторії, яка діє у межах новоствореної об’єднаної територіальної одиниці, чиновники розповіли про фінансування, яке складає на рік 2 млн.грн. на первинну медицину, із яких приблизно 85% коштів йде на виплату заробітних плат, 8 % – на плату за енергоносії та 7% – на придбання медикаментів.

Крім того, в ході наради виступив і головний лікар "Черкаського обласного онкологічного диспансеру", який повідомив про супровід онкохворих на місцях, що має здійснюватись протягом 5-ти років після лікування.

За його словами, наразі в області перебуває на обліку близько 35 тисяч онкохворих, із них приблизно 70 % -пенсіонери.

Також лікар повідомив, що однією із важливих проблем є підвищення відповідальності пацієнтів за стан власного здоров’я, адже у нашій країні досі поширений стереотип, що звертатися у лікувальний заклад необхідно лише у разі крайньої необхідності, а до хворих лікарі мають приходити самі.

Окремо обласний онколог підняв питання про зміну протоколів лікування. Проте у відповідь на це Олександр Квіташвілі зауважив, що наразі нормальних протоколів в Україні дуже мало, але їх пишуть професійні асоціації.

Також міністр охорони здоров’я підкреслив, що в Україні необхідно запроваджувати успішну практику реформування інших країн, яка показала, що без мотивації лікарів якісно здійснити реформи неможливо. Для прикладу він навів досвід реалізації медичної реформи у Грузії, Хорватії та інших країнах. У підсумку тривалого обговорення, також присутній на робочій нараді голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець зауважив, що необхідно розробити чітку карту досягнення результату, яка містила б зміни у нормативно-правовій базі, роз’яснення щодо фінансування та адміністрування медичних закладів в умовах децентралізації.

Завершуючи нараду, гості зауважили, що саме держава має розробити механізм, стратегію та поетапний план реалізації медичної реформи з чіткими вказівками та "спустити" її на місця.

Саме з огляду на це, очільник Черкащини Юрій Ткаченко відзначив, що необхідно зібрати всі пропозиції щодо реформування медичної галузі на прикладі черкаського досвіду об’єднання територіальних громад та направити їх у міністерство охорони здоров’я задля ефективного втілення на практиці.

Як повідомляв сайт vikka.ua, дві черкаські лікарні отримають від японців кошти на модернізацію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version