Напрацювання робочої зустрічі щодо стану басейну річки Тясмин, яка була проведена за ініціативи Громадської спілки "Агенція підтримки підприємництва та інвестицій" 28 липня цього року, будуть враховані Міністерством екології та природних ресурсів України при плануванні загальнодержавних природоохоронних заходів. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook директор Громадської спілки "Агенція підтримки підприємництва та інвестицій" Євгеній Глєбов.
Так, за результатами зустрічі з міністром Остапом Семераком і директором департаменту охорони природних ресурсів Михайлом Томахіним була досягнута домовленість про створення спільної робочої групи по питанню подолання наслідків екологічного лиха, відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму і санітарного стану басейну річки Тясмин.
Окрім цього заступник міністра – керівник апарату Віктор Вакараш зобов’язав Держекоінспекцію у Черкаській області щоквартально надавати інформацію по кількості запланованих та фактично проведених перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства та вжитих заходах за виявленими порушеннями за результатами перевірок; кількості виявлених рішень прийнятих органами місцевого самоврядування та РДА при наданні у власність і користування земельних ділянок, що не відповідають екологічним вимогам; проблемних питань у сфері охорони водних та земельних ресурсів, які тривалий час не вирішуються.
До ініціатив громадськості приєдналися також народні депутати України Максим Поляков та Сергій Рудик, які взяли під особистий контроль втілення у життя напрацювань громадськості та стану виконання Обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Черкаської обласної ради.
Ініціативи ГС "Агенція підтримки підприємництва та інвестицій" знаходять підтримку і на центральному рівні. Більш того, проблема річки Тясмин привернула увагу обласної влади ще до однієї проблемної річки області – річки Рось. Так, Черкаська обласна державна адміністрація спрямувала до Міністерства екології та природних ресурсів України лист із пропозицією вирішення проблеми річки Рось спільно з представниками Держводагентства України, Басейнового управління водних ресурсів профільних структур Черкаської та Київської областей.
Як повідомляв сайт vikka.ua, екологи пояснили, чому на Черкащині йде неприємний запах із Дніпра.