Черкаським підприємствам УТОС і УТОГ потрібна серйозна перевірка і децентралізація. У цьому пообіцяла посприяти голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко під час круглого столу з питань проблем людей з обмеженими фізичними можливостями.
З проханням про допомогу до голови обласної ради звернулися черкаські представники УТОС і УТОГ. Вони розповіли про те, що їхні підприємства фактично розкрадені і не працюють у нормальному режимі. Ще з Радянського Союзу в спадок незалежній Україні перейшли такі громадські організації, як УТОС і УТОГ. Центральні правління цих організацій зосередили в своїх руках необмежену владу, кошти і контроль, що породило корупцію, кругову поруку, байдужість до діяльності підприємств, а найголовніше – до їхніх членів, наслідком чого стало повне розкрадання, занепад та фактичне знищення Черкаського УВП УТОГ, Черкаського та Звенигородського УВП УТОС.
– Потрібно реально провести децентралізацію цих організацій. Це дасть можливість первинним організаціям на місцях брати участь у розбудові власних підприємств, підбирати кадри, насамперед – директорів, впливати на розвиток підприємств, що дасть можливість створювати робочі місця для інвалідів, забезпечуючи пристойний рівень життя, а первинним організаціям – отримувати відрахування на статутну діяльність, – зазначає Валентина Коваленко.
Голова обласної ради ініціюватиме, щоб була проведена детальна перевірка діяльності Черкаського УВП УТОГ, Черкаського та Звенигородського УВП УТОС. А із лобіюванням питання децентралізації організацій людей із вадами зору і слуху у Верховній Раді пообіцяв допомогти народний депутат України Леонід Даценко.
Про це інформує прес-служба Черкаської обласної ради.