Для коректного нарахування оплати за електричну енергію, з метою уникнення випадків крадіжок електроенергії та для контролю показів електролічильників споживачів контролери ПАТ «Черкасиобленерго» розпочали знімати покази приладів обліку, використовуючи спеціальну програму та фотофіксацію лічильника, що передбачено Правилами роздрібного ринку електричної енергії.
Про це розповіли працівники Товариства під час рейдів зі зняття показів у Черкаському районі.
Заступник директора з комерційних питань відокремленого структурного підрозділу «Черкаські енергетичні мережі» Віктор Маркін наголошує, що для виконання таких рейдів був розроблений спеціальний програмний комплекс «Фотофіксація», аби контролери могли робити фото під час зняття показів.
– Такий додаток дасть можливість зафіксувати фактичні показники на лічильнику, і в разі потреби перерахунку або виникненні інших питань щодо оплати за спожиту електроенергію, ми в будь-який момент можемо переглянути цю інформацію та застосувати у процесі вирішення того чи іншого питання,- зазначив Віктор Маркін.
Такі рейдові перевірки з допомогою програмного додатку вже відбулися у одному із сіл Черкаського району.
– Нині рейдова перевірка електролічильників триває у селі Вергуни. Під час рейду використовуються планшети, на які встановлена програма фотофіксації. При контрольному огляді засобів обліку побутових споживачів контролер фотографує прилад обліку, пломби та завантажує в базу,- розповіла інженер групи по розрахункам побутових споживачів ВСП «Черкаські енергетичні мережі» Валентина Несват.
Здійснює фотофіксацію бригадир Черкаської дільниці ВСП «Черкаські енергетичні мережі» Людмила Волочай.
– Раніше ми фіксували покази лічильників у паперовому вигляді, а тепер через фотофіксацію. Зручно тим, що фото показника автоматично з’являється в базі Товариства та нашого підрозділу, чітко видно роботу контролера. Це дає змогу контролювати покази та нараховувати оплату споживачам за фактично спожиту електроенергію,- розповіла Людмила Волочай.
Жителі району з розумінням ставляться до ситуації та відзначають уважність контролера під час роботи.
– Ми розуміємо, що це поліпшить роботу зі зняттям показів. Вдячні енергетикам, що відповідально ставляться до своєї роботи,- зазначила жителька села Вергуни Ольга Іванівна.
Окрім зняття показів контролери також перевіряють цілісність електролічильника.
– Попередньо формується перелік споживачів, яким мають виконати контрольний огляд електролічильника. Окрім фотофіксації показів ми також перевіряємо цілісність контейнера, пломб, ввод лічильника, його стан та прив’язку абонента (правильність написання на опорі номеру лінії та номеру опори). Крім цього перевіряємо, чи не спрацьовані магнітні індикатори та чи не порушені пломби,- розповіла контролер енергонагляду групи по розрахункам побутових споживачів ВСП «Черкаські енергетичні мережі» Світлана Мисан.
Як зазначають енергетики, діючі Правила роздрібного ринку електричної енергії вимагають здійснювати перевірку лічильників споживачів не рідше одного разу на шість місяців. Нині у процесі впровадження програмного комплексу буде здійснена первинна перевірка електролічильників з фотофіксацією, надалі контролери проводитимуть рейдову перевірку приладів обліку раз на півроку.