З найбільшою проблемою зіткнулися власники валютних депозитів. Про це розповів адвокат Арсен Маринушкін, пише Finance.ua.
"Фонд гарантування вкладів гарантує повернення вкладів в обсязі не більше 200 тис. грн. Коли люди відкривали депозитні рахунки у валюті, вони орієнтувалися на курс, скажімо, за 8 гривень за долар. Таким чином, поклавши 20-25 тисяч доларів, вони розраховували на компенсацію від фонду. В той час сума їхнього депозиту дійсно не перевищувала 200 тисяч гривень. Сьогодні такі вкладники змушені втрачати дві третини свого депозиту", – говорить він.
Друга проблема вкладників – повернути суму більшу, ніж гарантована Фондом, тобто більше 200 тис. грн.
"Закон передбачає, що інші гроші вкладник отримує за рахунок продажу активів банку. На ділі цих активів не вистачає. Банк, як правило, порожній", – пояснює Арсен Маринушкін.
Щоб отримати гроші від банку-банкрута, вкладники мають багато дрібних технічних проблем.
"Банки нерідко використовують таку практику, коли вкладникам пропонують покласти гроші не на депозит, а в іншу фірму, інвестиційну компанію. Приваблюють високими відсотками. Хоча в договорі може стояти печатка банку, сама фінустанова стосунку до нього не має. Договір укладають між клієнтом і фірмою. Оскільки це не депозит, вкладники не можуть розраховувати на компенсацію від Фонду, якщо з банком щось трапляється", – коментує адвокат.
Власники великих депозитів зараз активно ініціюють судові процеси проти власників банку. Це довготривалі процеси.
"Є прецеденти, коли ми вигравали справи проти банкірів і повернули 10 мільйонів гривень. Ці гроші стягнуті з власника банку", – додає експерт.