Князівни і княгині. У Черкаському краєзнавчому музеї представили виставку ляльок. Кожен із понад 80 експонатів втілює образ знакової постаті з історії давньої та середньовічної України. Інформує власкор ВІККА.
МАРИНА ЦИБЕНКО, ЗАВІДУВАЧКА ВІДДІЛУ ЧЕРКАСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ
Виставка привертає увагу до жінки в історії. Історії не тільки України, а і європейський контекст. На виставці представлена і Княгиня Ольга, і Анна Ярославна, королева Франції. Багато цікавих постатей.
Проєкт об’єднав більше 50 майстринь з різних куточків України та закордону. Виставку вже демонстрували в багатьох містах України, дійшла черга і до Черкас. Тут зі своїм витвором змогла долучитися майстриня Людмила Бєлкіна. Тривалий час жінка реставрує порцелянові ляльки, а з початком повномасштабної захопилася мотанками.
ЛЮДМИЛА БЄЛКІНА, ЛЯЛЬКАРКА
У мене був вибір: або робити Рогнеду, або Либідь, або княгиню Ольгу. Це ті особи історичні, про яких я щось знала. Я подивилася дуже багато малюнків, княгині Ольги, вони дуже різні є, і княгинь. Багато прочитала. І мені найголовніше було, щоб лялька була гармонійна.
На обличчі княгині авторський хрест, хвалиться пані Людмила. Загалом же, кожна фігура на виставці — унікальна. Майстриня народного мистецтва Наталія Крамна-Таран відзначає, що такі витвори — варіація на основі традиційної вузлової ляльки.
НАТАЛІЯ КРАМНА-ТАРАН, МАЙСТРИНЯ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА
Оригінальні, авторські. Не народна лялька. На основі народної, але одягнені у більш сучасне, доби князівства.
Історики пояснюють: ляльки не є цілком історичною реконструкцією. Це мистецькі образи. У музеї сподіваються, що незвичайні ляльки спонукатимуть більше зацікавитися історією. Відвідати виставку можна ще протягом місяця.
На завершення відкриття виставки провели показовий майстер-клас з виготовлення вузлової ляльки.
ОЛЕСЯ ОМЕЛЬЧЕНКО, ІВАН ДУДА, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА