Із 1 січня тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу призначається кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами. Про це повідомили у прес-службі Черкаської ОДА.
Якщо до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення має повідомити одержувачу про те, які документи повинні бути подані протягом місяця. Рішення про призначення або відмову в призначенні тимчасової допомоги приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів після надходження усіх необхідних документів.
Також скасувано гарантований розмір допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Натомість тепер така допомога надаватиметься у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Якщо одинокі батьки звернулися за продовженням допомоги із врахуванням доходу в 2015 році і період виплати припадає на 2016 рік, виплата допомоги таким особам із врахуванням підвищеного розміру продовжується до закінчення періоду призначення без їх звернення до управління соціального захисту населення.
З метою соціального захисту дітей, які виховуються одинокими батьками, Урядовим рішенням збережено право на отримання з 1 січня 2016 року допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, особам, які звернуться за її продовженням за новими умовами у періоді з січня по березень 2016 року. Такі громадяни повинні заповнити декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги за липень-грудень 2015 року.
Особам, які звернуться за призначення допомоги вперше, вона призначатиметься з місяця звернення і доходи сім’ї визначатимуться за 6 місяців на момент звернення за допомогою.
Як повідомляв сайт vikka.ua, 16 нових законів, які набули чинності з 1 січня.