Колишній головний архітектор Черкас Микола Упир заявив, що чинний генеральний план забудови міста розроблявся ще в той період, коли поняття земельного кадастру в сьогоднішньому вигляді не було.
Про це йдеться в статті vikka.ua "Кому в Черкасах заважає генплан".
Як пояснив Упир, поняття земельного кадастру в такому вигляді, як сьогодні, з електронним обліком тощо, з'явилося паралельно або навіть пізніше ухвалення генплану.
"І тому в епоху переходу паперових носіїв на електронні, безумовно, там є казуси, – зауважує він. – Наприклад, що земельна ділянка з такими то координатами якраз посеред фарватера Кременчуцького водосховища. То це ж, безумовно, або нестиковка, або технічна помилка. У нас ще не досить достатні засоби електронного контролю й обліку, так само спеціалісти могли помилитися".
Архітектор також прокоментував ймовірну можливість відміни затвердження генплану: "Генеральний план проходив експертизу в Мінрегіонбуді. Якщо ми це скасовуємо, значить повинні тоді все скасовувати".
Нагадаємо, раніше власник будівельних фірм "Інтербуд" і "Експоінвест", екс-депутат міськради Ігор Калашник заявив vikka.ua, що ініціюватиме скасування рішення про затвердження генплану міста, ухвалене наприкінці 2011 року, через значні невідповідності цього документу земельному кадастру.
Як відомо, 4 грудня 2014 року міська рада затвердила зонінг-план із деталізованими даними, що є наступним кроком після затвердження генерального плану.