Якщо ще кілька років тому вода у річках Черкащини починала "цвісти" у другій половині літа, то спекотний 2016-ий вніс свої корективи. Вже у червні Дніпро позеленів, залишивши відпочивати на пляжах хіба що відчайдухів.
Як зазначив у коментарі сайту vikka.ua заступник начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області Олександр Позняков, їхні фахівці систематично виїжджають на об’єкти з метою обстеження поверхневої води щодо загибелі водних ресурсів. Зокрема у деяких обстежених водоймах було зафіксовано дефіцит розчиненого кисню, зниження концентрації якого свідчить про зміни біологічних процесів у воді.
"Однією з імовірних причин загибелі риби є висока температура навколишнього середовища та води, підвищення вмісту біогенних речовин (азоту, фосфору, калію, тощо), а також забруднення води органічними речовинами. Причиною можуть бути і минулорічні рослини та відмерлий біопланктон, які гниють на дні, забруднення хімічними сполуками побутового походження та зливи, що були в червні", – зазначає Олександр Позняков.
Рибному промислу "цвітіння" води завдає значних збитків, а от людині зелена вода може загрожувати отруєнням. За словами головного спеціаліста відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби у Черкасах Дмитра Сірідченка, якщо вода має бактеріологічне забруднення, вона може викликати захворювання людини на гострі кишкові інфекції. Заразитися можна, заковтнувши воду при пірнанні чи плаванні.
"Ми традиційно радимо відпочивати тільки на тих пляжах, що спеціально обладнанні для цього. Варто обходити й стихійні ринки, де можна придбати рибу невідомого походження. Вона може містити метали, а то і гельмінти, якими унаслідок споживання заразиться людина", – додає Дмитро Сірідніченко.
Як повідомляв сайт vikka.ua, острови черкаського Дніпра заполонили баклани.