Регіональна комісія з ТЕБ та НС під головуванням очільника Черкащини Олександра Скічка відбулася 22 квітня в облдержадміністрації.
На ній обговорювали ситуацію з поширенням COVID-19 на території Черкащини та забезпеченість медзакладів області, інформує пресслужба ОДА.
«Наразі епідемічна ситуація викликає занепокоєння, – відзначає голова ОДА Олександр Скічко. – Щодня кількість хворих тримається у межах 600 нових випадків. Незабаром великодні свята, які можуть призвести до скупчення населення і, як наслідок, призвести до збільшення захворюваності. Сьогодні у нас була зустріч з представниками усіх релігійних конфесій області. Ми обговорили заходи з правильного святкування Великодня. Насамперед це, по максимуму, заходи на свіжому повітрі, на вулиці. Маю прохання до голів ОТГ – поспілкуйтеся на місцевому рівні з священослужителями, аби провести всі належні релігійні обряди на вулиці».
В.о. генерального директора ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Людмила Кравченко повідомила, що на 22 квітня підтверджених випадків коронавірусної інфекції в області – 70 955. Померло за весь час пандемії 862 людини. Найбільше випадків зараження COVID-19 в Черкасах, Смілі та Умані. Найвища завантаженість ліжок спостерігається у третій Черкаській міській лікарні швидкої допомоги.
«Епідситуація на території області залишається напруженою, тож продовжуємо дотримуватися всіх вимог карантинних заходів», – відзначила вона.
Наразі в області 23 заклади охорони здоров’я визначені для госпіталізації пацієнтів, хворих на COVID-19, каже в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Тетяна Бондар. За оперативними даними, в цілому по області на здійснення оснащення спеціалізованих медзакладів до кінці квітня спрямують 1,3 млн грн з місцевих бюджетів та 35,1 млн грн за рахунок коштів, отриманих за договорами з Національною службою здоров’я України.
Водночас в області продовжують перевірки з дотримання протиепідемічних заходів. З початку квітня Держпродспоживчслужба області провела 830 перевірок. Порушення виявили у кожному третьому випадку.
Проводить заходи з попередження розповсюдження хвороби й Нацполіція. Щоденно тут залучають у середньому 290 поліцейських до роботи у складі автомобільних та піших патрулів. Їх діє понад 50. Працівники поліції задокументували 3392 адміністративних правопорушень, склали 427 протоколів. За добу перевірили 263 об’єктів господарювання, виявили 85 адмінправопорушень. Водночас в поліції відзначають, що у нічний час стали виявляти менше правопорушень.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські компанії можуть колективно щепитись від ковіду.