додому Новини Експерт розповів, чого черкащанам очікувати від долара

Експерт розповів, чого черкащанам очікувати від долара

0

Середньорічний курс долара на 2016-ий трохи більше 24 гривень вже у січні здається фантастичним. У банківських відділеннях міста його продають по 27,25 грн. І це ще не межа, – вважають експерти.

У банках Черкас нині затишшя: валюту ніхто не здає, хіба що у крайніх випадках. Готівку видають як і раніше: для національної валюти в межах 300 тис. грн. на день, з валютних рахунків у еквіваленті 20 тис. грн на день. Продаж валюти здійснюється в еквіваленті 3 тис. грн. на день в одні руки, це близько 110 доларів. Інших обмежень для банків НБУ поки що не вводить.

Притримують валюту і перекупники. На "чорному ринку" очікують подальшого здорожчання, тож поки що долари тільки купують. Якщо ще тиждень тому "зелений" валютники скуповували по 24,5 грн., то сьогодні – вже по 26,9 грн.

За словами голови Комітету економістів України Андрія Новака, економічних підстав для зростання курсу долара немає. Всьому причина – спекуляції на валютному ринку.

"Усі головні фактори, які власне і формують курс будь-якої грошової одиниці, і зокрема гривні, позитивні. Влада намагається прикритися за ширмою війни, проте долар продовжує рости, бо Уряд та НБУ просто не виробили економічної політики. Влада спостерігає за реакцією людей і, якщо її не буде, вони й далі це продовжуватимуть", – говорить експерт.

Спрогнозувати подальший курс долара голова Комітету економістів України не береться.

"Немає прогнозу, бо немає стратегії курсової політики в НБУ. Неможливо спрогнозувати, чи завтра в Уряді будуть щось робити чи просто спостерігатимуть. На ситуацію може вплинути хіба що тиск з боку МВФ, ЄС чи США та очищення влади шляхом дострокових виборів", – зазначає Андрій Новак.

Якщо девальвація гривні триватиме, спочатку здорожчає імпортний товар, потім послуги, а згодом і вітчизняний продукт. Пересічним громадянам експерт радить пристосовуватися до обставин.

"Якщо є заощадження, можна їх покласти на депозит, однак звертатися треба тільки у першу двадцятку найкрупніших банків України. Найкраще зараз купувати землю і нерухомість, бо з часом їхня вартість тільки зростатиме. Поки криза, а відповідно і низький попит, ціни будуть триматися, а вже з 2017 року вони можуть поповзти угору", – додає Андрій Новак.

Як повідомляв сайт vikka.ua,  у Черкасах попит на житлову нерухомість змінився після підвищення вартості комунальних послуг.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version