Черкащанин Олександр Линник за кілька хвилин створив жартівливе зображення про перемогу на "олімпіаді мемів" і виставив її в Facebook. За пару днів вона набрала понад 15 тисяч репостів, а хлопця покликали на радіо давати інтерв’ю. Лише кілька людей засумнівалися в тому, що така олімпіада, в якій були учасники "з 9000 країн", взагалі існує. Це яскравий приклад того, як з’являються фейкові новини і як вони стають такими популярними, пише видання AIN.UA.
Раніше на публічній сторінці "В Днепре" адміністратори розмістили зображення, яке розповідає про переможця всесвітньої олімпіади з фізики, школяра з Росії Іллю Кочергіна, інформацію про перемогу якого нібито несправедливо обійшли всі великі ЗМІ, тому хлопця закликали підтримати репостами. Через три місяці публікацію передрукували більше 115-ти тисяч користувачів.
Оскільки в тексті не було сказано, що школяр насправді із Росії, а зображення розмістили у пабліку про новини Дніпра, багато користувачів, навіть не намагаючись перевірити інформацію, почали активно поширювати новину у Facebook.
Сама історія з Іллею Кочергіним почалася ще в 2016 році. Тоді після олімпіади з фізики новина з такою ж активністю розповсюджувалася у соцмережах "Вконтакте" та "Одноклассники". Як виявилось, Ілля не переміг в олімпіаді, а посів лише 29 місце, про що написали кілька російських ЗМІ.
Ближче до середини березня українські користувачі стали звертати увагу на той факт, що Кочергін – росіянин і не має жодного відношення до України. Тому вже 12 березня з’явилася українська відповідь Іллі Кочергіну – Антон Ципко. Аналогічне по своїй суті зображення, адаптована для українського користувача, розповідала про непомічену великими ЗМІ і телеканалами історію звичайного сільського школяра Антона Ципка, який переміг на олімпіаді з інформатики у Тегерані. Поширення цього зображення за лічені дні сягнуло 133 тисяч поширень. Як і у випадку з Кочергіним, виявилось, що школяр посів не перше місце, а виграв золоту медаль і в загальному заліку взяв 8-ме місце.
Заради експерименту черкасець Олександр Линник нашвидкуруч створив подібне зображення – поставив своє фото, замінив олімпіаду з інформатики у Тегерані на "олімпіаду з мемів" у Горішніх Плавнях, кількість учасників і країн – на канонічні 15000 і 9000, а щоб підкреслити серйозність перемоги, додав у куті зображення медаль Багрового Пепе (адаптований варіант американської медалі "Багрове серце").
За два дні пост отримав близько 18 тисяч поширень, а користувачі додавали дописи про серйозну необхідність підтримати хлопця.
"Спочатку зображення поширювали в основному ті, хто розумів, що це жарт, з гумором підкреслюючи абсурдність спекуляцій на уявних перемогах незнайомих людей. Зараз же абсолютна більшість людей щиро поширювали допис, вірячи в те, що я дійсно переміг і потребую підтримки. Доходило до смішного, коли один і той же користувач спочатку репостив собі на сторінку фейк із Антоном Ципком, а через деякий час – мій допис з практично ідентичним текстом, – розповідає черкащанин. – Мене вже встигли покликати на ефір на радіо, щоб розповісти про перемогу на Олімпіаді, але при цьому ніхто на самій радіостанції навіть не потрудився дізнатися, чи правда це. Кількість тих, хто посміявся або написав, що це фейк, мізерно мала в порівнянні з тими, хто репостнув допис. Перевіряйте інформацію і не поширюйте все підряд".
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанка бореться за серце найзавиднішого холостяка країни.