Екс-регіонал Олександр Томасєвич та Андрій Столяр зчинили чергову бійку на сесії Уманської міської ради. Цього разу від рук Олександра Томасєвича постраждала начальник земельного відділу Лідія Тарасюк.
Активістів Уманської районної сотні самооборони обурив розгляд питання про продаж землі "Уманського м’ясокомбінату" за ціною 17,11 грн. за один квадратний метр. З рупором в руках вони намагалися блокувати трибуну.
В. о. міського голови Олександр Цебрій вважає дане "шоу" початком виборів, пише "Вечірня Умань".
Конфлікт між громадськими активістами та міською радою виник через землі "Уманського м’ясокомбінату", які продають Анатолію Кисілю за ціною 17,11 грн. за один квадратний метр.
Ще до початку розгляду цього питання зірвати сесію намагалися депутат міської ради Валерій Шумаєв, що нещодавно "прийшов" на місце Максима Полякова, голова Уманської районної сотні самооборони Андрій Столяр та Олександр Томасєвич, пише видання. Вони з рупором в руках намагалися блокувати трибуну. Проте Лідія Тарасюк змогла прорватися через їхню "блокаду".
На місце події викликали правоохоронців. Цю подію занесено до єдиного обліку і розпочату перевірку за даним фактом.
В.о. міського голови Олександр Цебрій вважає, що "бійня" біля трибуни, було не що інше, як початок виборів.
"Всі ми хочемо наповнювати бюджет у прозорий спосіб. Пан Шумаєв вийшов до трибуни не по питанню земель, а по питанню політичному, аби зірвати роботу сесії та дестабілізувати ситуацію в місті Умані. Ми все прекрасно розуміємо. Почалися вибори. Виборча компанія і ситуація буде з кожним днем нагнітатися. Але наше завдання її стримувати і в місті забезпечувати спокій", – сказав Олександр Цебрій.
"17 грн. за один квадратний метр це ще багато"
Оцінку земельної ділянки "Уманського м’ясокомбінату" проводило підприємство "Фавор". Його керівник Федір Шпанко стверджує, що 17 грн за квадратний метр це ще багато. Каже, що і при купівлі землі власник буде платити податок за землю в міський бюджет, а це 14 грн за квадратний метр.
"Оцінка землі проводиться за певним порядком, відповідно до закону про оцінку майна, землі, є національні стандарти. І ми повинні їх дотримуватися, – розповідає Федір Шпанко. – Є різні методи по оцінці землі. У даному випадку ми використали два. І обидва методи визначення вартості дали майже аналогічний результат. Також враховуються аналоги продажів подібних земельних ділянок. Подібних продажів за 20 років було багато. І хочу сказати, що така ціна по виробництву є на сьогоднішній день найбільшою. Мінімальна ціна продажу в тому регіоні становить 10 грн за квадратний метр. А в цьому випадку визначено 17 грн. за один квадратний метр".
Людмила Кирилюк розповіла, що за дану земельну ділянку "Уманського м’ясокомбінату", а це 14, 0706 га, місто вже кільканадцять років не отримувало взагалі ніяких коштів. На неї не була оформлена навіть оренда. Проте зараз інспекції почали всіх змушувати оформляти всі документи.
"Якщо пан Шумаєв, хотів задати питання, то він міг це зробити ще до початку сесії. Ми розглядали питання продажу землі і на навчанні депутатів, і на земельній комісії", – говорить Людмила Кирилюк.
Із методами "роботи" Андрія Столяра, Олександра Томасєвича та Валерія Шумаєва не погоджується громадський активіст Володимир Гончарук. Хоча він теж запевняє, що 17,11 грн. за один квадратний метр дуже мала ціна.
"Ми виступаємо за те, щоб питання землі вирішувалося, а не влаштовувати шоу, – говорить Володимир Гончарук. – Хоча ми теж такої самої думки, що 17 грн за квадратний метр це дуже мало. Хоч нам і тлумачать, що, нібито, всі розрахунки правильні. Ціна повинна бути вищою".
Обговорення питання продажу землі тривали ще довго. Депутати декілька разів переголосовували за рішення. І все ж земля була продана.
Депутати міської ради прийняли рішення продати товариству з додатковою відповідальністю "Уманський м’ясокомбінат" земельну ділянку за адресою Леваневського 4, площею 14,0706 га за ціною 17,11 грн. за один квадратний метр. Загальна вартість землі – 2 407 480 грн.