додому Новини Економія на комуналці: чи вигідно встановлювати лічильники на газ (інфографіка)

Економія на комуналці: чи вигідно встановлювати лічильники на газ (інфографіка)

0

Українці, які отримали в травні платіжки за газ з астрономічними цифрами, почали масово звертатися в газові служби за установкою лічильників газу. З ними, на їхню думку, платити за газ доведеться менше, ніж за нормами.

За даними "Нафтогазу України" нині лише в кожній четвертій квартирі встановлений лічильник газу. В середньому по Україні прилади обліку встановлені у 70,8% споживачів, а у тих, хто опалює житло газом – у 99%.

Згідно даних, Черкасигаз подає "блакитне паливо" у 352 442 квартири, лічильники встановлені у 77,1 %, а це – 271 672 квартир.

Кількість встановлених лічильників у регіонах України представлено в інфографіці, пише "Обозреватель" з посиланням на "Сегодня".

"З травня діє норма 3 куб. м газу на місяць на людину для квартир з гарячим водопостачанням, 4,5 куб. м – для тих, хто гріє воду на газовій плиті, і 9 куб. м – для людей, що мають плиту та газовий водонагрівач. Тому цифри в платіжках за травень і далі зменшаться вдвічі або до 21,56 грн/люд", – пояснили в НКРЕ. А відповідно, терміни окупності лічильника автоматично збільшуються вдвічі.

За інформацією "Київгазу", монтаж одного лічильника "під ключ" обійдеться в середньому в 3,5 тис. грн. Якщо врахувати, що реально людина витрачає половину виставлених норм газу (у середньому 1,5 куб. м/міс на люд), то нескладно розрахувати: для сім'ї з 3-х осіб терміни окупності приладу розтягнуться на 9 років, а з 2 -х осіб – на 15 років.

Втім, лічильник можна встановити безкоштовно. Зараз діє відповідна програма, затверджена Кабміном. Згідно неї, квартири і будинки, в яких газ використовують для підігріву води та приготування їжі (336 тисяч споживачів), мають бути оснащені лічильниками безкоштовно до 1 січня 2016-го. А для тих, хто газ використовує тільки для приготування їжі – (3,5 мільйони) – до 1 січня 2018-го. У цю цифру автоматично увійшли всі, у кого в квартирі є газ.

У Міненерговугілля визнають: поки програма працює повільно – держава не виділяє грошей.

"Малоймовірно, що з урахуванням економічної ситуації в країні ця програма буде виконана в строк. Можливо, держава в 2016-18 роках зможе за заявками безкоштовно встановити лічильники учасникам війни, інвалідам 1 та 2 групи. Так що кожен повинен вирішувати сам: чекати лічильник від держави або поставити його самому", – розповів директор енергопрограм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський.

Фахівець у галузі ЖКГ Олексій Хабатюк підрахував: середній український споживач використовує для приготування їжі до 3 куб. м газу на місяць. За оцінками його колеги, Андрія Заїки – 5-6 "кубів".

"Встановивши прилад, ви точно знатимете, за що платите, і можете економити. А коли їдете кудись – можете взагалі нічого не платити", – говорить Землянський.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version