Цвітіння каштанів та бузку, що наразі спостерігають черкасці, – явище аномальне для нашого клімату, однак не таке вже й незвичайне. Про природу походження пізнього квіту та наслідки для рослин у коментарі сайту vikka.ua розповів черкаський еколог Олександр Спрягайло.
"Таке повторне цвітіння вже поступово переходить у розряд типових. Жертвами аномально теплої погоди зазвичай є дерева, що завезені в Україну з інших кліматичних поясів. Таким, зокрема, є і каштани і бузок, хоч ці культури вже сприймаються нами як рідні, а перші – навіть є символом Києва", – зазначає еколог.
Впливає на зміну клімату глобальне потепління. Воно обумовлює загострення сезонних контрастів: у країнах з помірним кліматом, до прикладу, може бути дуже спекотно, а в тропіках випаде сніг. Так, цьогоріч тепла та суха осінь ввела в оману дерева, і вони вирішили, що час розмножуватися.
"Загалом період розмноження – це енерговитраний процес, тож повторне цвітіння виснажує і ослаблює рослину. Рослина може важко перенести зиму, а в гіршому випадку загинути", – додає Олександр Спрягайло.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на початку вересня у Черкасах вдруге зацвіли каштани.