додому Новини Додаток черкаських програмістів допомагає вивчати "смачну" українську

Додаток черкаських програмістів допомагає вивчати "смачну" українську

0

Збагатити свій словниковий запас "смачними", колоритними словами на противагу банальним та "заїждженим" відповідникам  пропонує команда черкаських програмістів. 21 грудня вони презентували свій додаток "Р.І.Д." для вивчення української мови.

"У нас була конкретна людина. Ми поставили їй задачу: ти підходиш до знайомих і запитуєш, як вам таке слово, подобається чи ні, знали про нього чи ні? І таким чином добирали слова. Ми говоримо про те, що українська мова конкурентоспроможна. Вона не дорівнює суржику, у ній є класні, "смачні" слова. Якщо люди побачать, що вона не обмежена, вони самі потягнуться до неї", – розповідає ідейний натхненник проекту Максим Тимчій.

Спочатку у школі, згодом в університеті – скрізь черкаський програміст Максим Тимчій чув суржик, і близько року тому у нього з'явилася ідея створити сервіс для вивчення "смачних" українських слів. Додаток назвали "Р.І.Д.": "Р" означає рід, "І" – історія, "Д" – духовність. Це три основні принципи проекту.

Наразі команда проекту "Р.І.Д." налічує більше, ніж 10 спеціалістів із різних сфер – програмістів, дизайнерів, мовознавців та істориків. Всі вони працювали над додатком безкоштовно. 

Творці додатку запевняють: проект – волонтерський, на ньому ніхто не планує заробляти. Якщо люди захочуть підтримати, то їхні гроші направлятимуть на технічне обслуговування проекту. Якщо ж допомогти фінансово немає можливості, розробники запрошують доєднатися своїми вміннями та знаннями. 

Так, зокрема, долучилася до проекту і переселенка Альона Сержантова, створивши тематичну пісочну анімацію. Вивчає слова на цьому додатку вона вже другий день.

"Не використовувала українську у повсякденному житті, бо все свідоме життя я говорила російською. Але коли два роки тому переїхала в Черкаси, я розраховувала почути українську, а я почула суржик. Пройшов певний час і цим суржиком почала говорити і я. Мені хочеться, щоб люди говорили гарною українською мовою, такою, якою вона має бути. Я сподіваюся, що цей додаток допоможе мені, допоможе усім людям, які хочуть вивчити мову чи просто поглибити знання", – зазначила Альона Сержантова.

Як працює програма? Щодня на телефон приходить три нові слова, які користувач має вивчити. За те, що він вивчить ці слова, йому нараховують "пісок часу" – ігрову грошову одиницю. Що більше буде цієї "валюти", "піску часу", то вищий рейтинг матиме користувач, і не тільки.

"У подальшому ці піщинки часу можна буде обмінювати на коротенькі історії, які пов’язані з культурою та етнологією нашої країни. Ми називаємо їх книгою роду. Також згодом плануємо, що ці бонусні піщинки користувач обмінюватиме на купони чи знижки в етномагазинах, на етнофестивалях", – пояснює керівник проекту Максим Тимчій.

Всього програма пропонує 7 статусів – від "неофіта" (новачка) до "володаря часу". Також користувач може зазирнути до словника й повторити те, що вже вивчив.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах хочуть запровадити програму формування культури енергозбереження у дітей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version