додому Новини "До влади часто приходять соціопати та психопати": експерти пояснили бійки черкаських владців

"До влади часто приходять соціопати та психопати": експерти пояснили бійки черкаських владців

0

Бійки під час роботи обласної та міської сесій та п’яні витівки на дозвіллі. Цим чи не найбільше прославилися черкаські депутати за останній час. Чому черкащанам соромно за тих, хто має відстоювати їхні інтереси та як змінити цю ситуацію? Сайт vikka.ua попросив експертів оцінити негативні тенденції у черкаському істеблішменті.

Голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик вважає, що депутат Черкаської облради Олександр Рибченко після того, як у нетверезому стані влаштував ДТП та побив свого колегу, має скласти депутатський мандат. На переконання експерта, в ситуації, коли процедура відкликання депутата досить складна, слідування нормальному світовому політичному сценарію – найкращий вихід.

"Це його моральний обов’язок – відмовитися від мандату та вибачитися перед виборцями", – переконаний політолог.

При цьому він зазначив, що ситуація з депутатом облради є показником застарілих тенденцій у суспільстві.

"На жаль, у нас ще є така стара традиція. Певний час депутати, судді, представники міліції, прокуратури вважалися "елітою", що позиціонувала себе вищою за інших людей і дозволяла собі більше. Ці люди забули, що представницькі органи мають відстоювати інтереси людей, які їх обрали. Замість цього вважають, що після 4-х років своєї каденції вони можуть робити все, що завгодно", – зазначив Максим Михлик та підкреслив, що таких людей у владі стає все менше.

За його словами, якби ситуація з Олександром Рибченком сталася 5 років тому, громадськість могла взагалі про це не дізнатися.

"Завдяки круговій поруці все могли б уладнати. Тепер же у половині випадків дзвінок знайомому представнику правоохоронних органів, що мав владнати всі питання, не працює", – зазначає Максим Михлик.

Секретар черкаської міської ради Олександр Радуцький не вдоволений конфліктами, що виникають під час роботи депутатів. Так на своїй сторінці у Facebook  він прокоментував чергову бійку у міськраді.

"Вдячний депутатам, які, попри різні спроби, все-таки віддали перевагу вирішенням господарських питань, а не маніпуляціям з боку окремих представників громадськості, які ще й намагалися зірвати проведення сесії. Тепер вже нехай цим питанням займаються правоохоронні органи", – зазначив він.

Він закликав депутатів та громадських діячів вести себе гідно. Та попросив останніх вести себе гідно.

Відомий в Україні черкаський експерт з поведінки та психології політиків, тренер НЛП Данило Протас зазначає, що психологічний портрет сучасних українських обранців не обіцяє нічого втішного. До влади часто приходять соціопати та психопати. Тобто люди, що схильні ігнорувати безпеку інших, їхні права та почуття. Вони вважають за норму вдаватися до обману та маніпуляцій.

"В Україні низька полична культура. Керувати суспільством мають люди із забезпечених сімей, яким притаманні ідеали та мораль. Наприклад, раніше аристократа з дитинства формували, як гідного представника суспільства, який має піклуватися про свій народ. Ці люди не зростали в умовах фінансових труднощів та постійної проблеми заробітків, як значна частина сучасної політичної еліти", – каже психолог.

Він пояснює аморальну та антисоціальну поведінку представників політичного істеблішменту депривацією, тобто неможливістю задовольнити свої психофізичні та соціальні потреби.

"Якщо людина була бідна і дуже цим переймалася, то скільки б вона не заробила – буде мало. А щодо публічних бійок біля політичних трибун, то це здебільшого сплановані акції", – зазначає експерт.

У п’яних же витівках не стільки винен алкоголь, як внутрішня агресія, що накопилася в особі.

"Людина може бути ззовні спокійною, але у стані сп’яніння вести себе так, наче біс вселився. Це пояснюється агресією, що накопичувалася довгий проміжок часу і яку особа не змогла вивести", – пояснив Данило Протас.

Як відомо, 11 лютого депутат Черкаської облради Олександр Рибченко у стані алкогольного сп’яніння побив та збив машиною представника обласної спілки ветеранів Афганістану, учасника АТО Олега Остапенка. При цьому він, перебуваючи за кермом, пошкодив одну з припаркованих автівок.

Восени минулого року депутат уник відповідальності за те, що керував машиною у стані алкогольного сп'яніння. Вдача посміхнулася йому у вигляді постанови про закриття справи через закінчення терміну дії рішення. 

Раніше, наприкінці травня минулого року патрульні затримали водія-депутата облради Михайла Мушієка. Поліцейські запідозрили, що він у нетверезому стані. Під час розмови з патрульними поліцейськими черкащанин поводився зухвало, лаявся та погрожував посвідченням обласного депутата. За рішенням суду, де він так і не визнав своєї вини, йому виписали штраф у понад 3 тисячі гривень.

Крім того, тільки за останні два тижні у Черкасах під час засідань обласної та міської ради сталося дві бійки.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на сесії черкаської міськради побилися депутати та активісти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version