Бадьора і здорова старість – цей вислів більше схожий на уривок рекламного тексту, ніж на опис реального стану речей. Тим не менш, такий життєвий оксюморон інколи трапляється навіть на теренах України. Як прожити до старості без лікарів, хвороб та медикаментів знає і на власному прикладі показує 78-річна черкащанка Любов Артамонова. Серед місцевих прихильників здорового способу життя жінка – справжня зірка. У своєму віці вона бігає, займається на тренажерах, купається в ополонці, дотримується власного режиму дня та харчування. Своїми секретами здоров’я та бадьорості літня спортсменка-любителька поділилася з кореспондентом сайту vikka.ua.
"Я завжди, ще змолоду любила бігати на свіжому повітрі, хоча у моїй країні це заняття вважалося зовсім не дівочим. Дорікали, що це соромно. Адже я народилася та виросла у Грузії. Там і досі живуть мої родичі", – розповідає Любов Олександрівна.
Жінка покинула батьківщину, вступивши до одного із саратовських інститутів на юридичний факультет.
"У Саратові вийшла заміж за моряка. Але сімейне життя не склалося, тож я повернулася до Грузії. Потім із сином переїхала жити до Черкас. Тут працювала юристом, а згодом начальником юридичного відділу на одному з підприємств. Весь цей час регулярно займалася спортом. Одразу зорієнтувалася і почала бігати до Дніпра. Коли вийшла на пенсію, стиль життя не змінила", – пригадує спортсменка-любителька.
Каже, що Україна стала другою батьківщиною, але рідну мову не забула й досі.
"Якщо зустрічаю земляків, то дуже радію. Одразу кажу "гамарджоба", що українською означає "доброго дня", і можемо поспілкуватися грузинською", – зазначає Любов Олександрівна.
Пенсіонерка переконана, що здорова їжа, сталий режим дня та спорт уберігають її від хвороб.
"Я до лікарів не звертаюсь, аптечною продукцією не користуюсь. Приймаю лише вітаміни для судин. Колись запаморочилася голова і лікар мені їх прописав. Я регулярно вітамінізую організм. Просинаюся о 5-ій ранку та п’ю чай із яблуками, лимоном та апельсином. Потім їм кашу з домашнім молоком і щодня стараюсь їсти моркву", – ділиться нюансами раціону жінка.
Каже, що біг – найкраща профілактика для серцевих недугів, а заняття на тренажерах заміняють масаж внутрішніх органів. У квартирі черкащанки встановлений турнік, на якому вона регулярно займається.
Фото Ігоря Єфімова
"Я не знаю, що таке інфаркти чи інсульти. Почуваюся бадьоро і ходжу бігати до Дніпра кожного дня. У середньому пробігаю три кола по парку "Долина троянд". Потім іду на тренажери. Крім того, купаюся у річці весь рік. Навіть в ополонці взимку. Дуже люблю, коли дує сильний вітер з Дніпра", – розповідає Любов Олександрівна.
Звички бабусі-спортсменки давно вивчили її соратники, які займаються спортом у Долині троянд. Таких там ціла компанія. Любов Олександрівна з сумом зазначає, що серед них вона найстарша. Жінка вважає, що підтримувати фізичне здоров’я людям заважають лінощі.
"Найближчим часом збираюся переїжджати жити до сина. Він у мене моряк, капітан першого рангу. У мене троє онуків. Старша вже заміжня, а молодшому 2 роки", – ділиться планами на майбутнє черкащанка.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський еколог став чемпіоном світу з кікбоксингу.