додому Новини Освіта Для учнів черкаської школи провели «Хібукі-терапію» (ВІДЕО)

Для учнів черкаської школи провели «Хібукі-терапію» (ВІДЕО)

0

У Черкасах почав діяти проєкт «Хібукі-терапія». З песиками-обіймаками на ім’я Хібукі завітали в одну з черкаських шкіл. Повідомляє власний кореспондент ВІККА

В перекладі з івриту слово «хібукі» означає «обійми». 

ВАЛЕРІЯ ШИНКАРЬОВА, ГОЛОВА ГО “ОБ’ЄДНАННЯ БАГАТОДІТНИХ РОДИН “КРИЛА”

До вас сьогодні приїхали песики з країни Ізраїль. Сьогодні ви оберете собі того, кого вважаєте за потрібне.

Іграшка має довгі лапи з липучками. Тож дитина може займатися своїми справами разом з іграшкою, яка його обіймає.

Учасники терапії – дітки з особливими освітніми потребами. Під час терапії психологи зорієнтовують дітей, як іграшка може їм допомогти. Хібукі стає другом для дитини, тож дітей навчають різним технікам роботи з іграшкою.

ВІКТОРІЯ ДАРАГАН, КРИЗОВА ВІЙСЬКОВА ПСИХОЛОГИНЯ, ХІБУКІ-ТЕРАПЕВТ

У нього є вушка, бачите. Ану притуліть всі. Вушка до вушка притули, страх від себе віджени. Попритулюйте собі до вушок.

YouTube video player

Заняття за методом хібукі-терапія тут проводять не вперше. Діти з нетерпінням чекають нової зустрічі.

МАТВІЙ, ШКОЛЯР

Мені сьогодні дуже сподобалося. Цей песик приїхав з Ізраїлю. Буду дружити з ним.

Під час терапії дитина може розповідати про себе. Це допомагає їй, а також дає можливість дорослим зрозуміти дитину та надати відповідну допомогу, розповідає шкільний психолог Тетяна Сергіївна.

ТЕТЯНА ЛИТОВЧЕНКО, ШКІЛЬНИЙ ПСИХОЛОГ 

Це контерперенос. Ти отримуєш цю іграшку, там очі спеціальні зроблені. В них ти бачиш себе і одразу уявляєш, що це ти. Тому діти так легко розказують, чому сумний хібукі, вони одразу переносять свої страхи, переживання на хібукі і розказують.

Іграшок Хібукі немає у вільному продажу. Це інструмент, який використовує психолог. Тож дарувати або обмінюватися песиком не можна, розповідає пані Вікторія.

Вікторія Дараган

ВІКТОРІЯ ДАРАГАН, КРИЗОВА ВІЙСЬКОВА ПСИХОЛОГИНЯ, ХІБУКІ ТЕРАПЕВТ

Це той друг, який завжди буде поряд. Навіть в тих книжечках прописано, що якщо щось хочеш сказати, або є якась емоція, можна висловитися своєму Хібукі. Це нормально реагувати на події і що проявляються такі емоції. Вони можуть поговорити з хібукі, з другом. А друзі не продаються, не віддаються і не передаються.

Це оодин із перших закладів на Черкащині, де реалізовано проєкт «Хібукі терапія». Загалом ініціатива охоплює 120 діток Черкащини. Це діти з особливими освітніми потребами, діти військових, діти військових, що потрапили в полон або є безвісті зниклими, розповідає організаторка проєкту Валерія Шинкарьова

ВАЛЕРІЯ ШИНКАРЬОВА, ГОЛОВА ГО “ОБ’ЄДНАННЯ БАГАТОДІТНИХ РОДИН “КРИЛА”

Сьогодні ще в один заклад освіти Черкаси запроваджено проект «Хібукі терапія». Це завдяки проекту «Сила жінок 2024», який впроваджується громадською організацією «Інститут партнерства та сталого розвитку», за технічної підтримки ООН жінки в Україні та за фінансування жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН. 

Директор освітнього закладу розповідає, що у них давно діють практики інклюзивної освіти. 

ВАЛЕРІЙ ЗАВІНОВСЬКИЙ, ДИРЕКТОР ШКОЛИ

Сьогодні учасниками проекту були наші учні з особливими освітніми потребами. Їм потрібна підтримка, потрібна рефлексія і саме спілкування з цією м’якою іграшкою дозволяє їм подивитися на свої проблеми, відчути ці проблеми і проводити певну корекцію.

Анна БІЛИК, Павло ОБОЛЕВИЧ, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version