додому Новини Дикі кабани тероризують селян на Черкащині

Дикі кабани тероризують селян на Черкащині

0

На поле, як на спецоперацію. З весни сільськогосподарські підприємці на Черкащині, перш ніж вибратися до себе на поле, збирають спорядження, озброюються петардами та іншими відлякуючими засобами. А все через стада диких кабанів, що занадилися руйнувати врожай, і не тільки.

"Позавчора ми намагалися вигнати свиню з поросятами, а потім вже вона за нами ганялася", – так В’ячеслав Стеблина описує вже звичну ситуацію на полях у селі Шабельники Золотоніського району. Аби вберегти врожай, чоловіки охороняють свою територію і в день, і вночі.

Потерпає пан В’ячеслав від такого нашестя разом ще з п’ятьма господарниками. Цьогоріч чоловіки вперше орендували паї на території п’ятдесяти гектарів. Аби посіяти врожай, вони позичали гроші у друзів та брали кредити, і аж ніяк не розраховували, що кукурудза стане принадою для диких тварин.

"Думали, що позбулися їх ще під час посіву, але помилилися. Ось нещодавно тільки за чотири години вони знищили гектар кукурудзи. Спочатку відгонили їх петардами, то вони наче і боялися, а зараз уже звикли. Кидаємо, шарахкаємо, а їм хоч би що. Страшно туди й заходити", – розповідає підприємець.

Селяни, здається, уже випробували всі засоби, аби відлякати диких тварин, проте нічого не допомагає. Не спрацювала і загорожа під напругою.

"Такі електропастухи ефективні, коли кабани пересуваються поодинці та ще й у повільному темпі. Біжучи стадом, вони просто зносять дроти. До того ж усвідомлення того, що кабана щось зачепило, приходить до нього аж тільки через кількадесят метрів", – констатує чоловік.

Пан В’ячеслав із товаришами звернувся зі "свинячою" проблемою до сільського голови, а той до місцевих мисливців, які тримають неподалік угіддя. Однак там тільки руками розводять: чіпати кабанів не можна, бо мисливський сезон ще не відкрито.

"Нам заборонили їх чіпати. Кажуть, якщо кабана убити, автоматично стаєш браконьєром, навіть якщо захищаєш своє майно", – констатує чоловік.

В’ячеслав Стеблина також додає, що від такої пошесті страждає не тільки їхнє село. У сусідній Дмитрівці вепри взагалі почувають себе як удома.

"Ходять по селу, заходять у хати. Порядкують на городах, виривають картоплю. Тож там селяни теж від них не в захваті. Готові навіть їхати до чиновників", – каже В’ячеслав Стеблина.

Як зазначив у коментарі сайту vikka.ua головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Рибалка, добування мисливських тварин справді дозволяється лише у мисливський сезон та відповідно до затверджених лімітів. Однак з 1 серпня відповідно до ст. 19 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" дозволяється добування самця кабана та його молодняк, здатних до самостійного існування.

"За результатом зимового обліку мисливських тварин у мисливських угіддях, що прилягають до села Шабельники Золотоніського району, дійсно спостерігається перевищення оптимальної чисельності дикого кабана. Враховуючи це, користувачу мисливських угідь у вищезазначеній місцевості надано ліміт на добування дикого кабана", – зазначає Володимир Рибалка.

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства радять з цим питанням звертатися до користувача мисливських угідь – ТОВ СМГ "Національний союз мисливців" (Золотоніський р-н, с. Бубнівська Слобідка, вул. Л. Фесуна, 82, кв. 5).

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанам заборонили продавати земельні паї.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version