На території Черкаської області 101 бригада екстреної медичної допомоги виїздить на виклики по підозрам на коронавірусну інфекцію. Загалом, з початку карантину на Черкащині було 430 викликів, які пов’язані з підозрою COVID-19. З них було госпіталізовано 271 людину.
Такі дані повідомив під час пресконференції директор "Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради" Ігор Фесун.
Він зазначив, що близько 160 пацієнтів були залишені вдома. Ці особи не потребували госпіталізації. Вдома залишають пацієнтів, котрі знаходяться у не важкому та не критичному стані, а також у сані середньої тяжкості.
За весь період карантину найбільше підозр було зафіксовано у Черкасах. Наразі обласний центр лідирує по кількісті заявок. Кожного дня бригади виїздять на виклики по підозрі на COVID-19. Щодо засобів захисту, то працівники екстренки мають спеціальні костюми, щитки, рукавички та маски. У нашому регіоні спостерігається один з найбільших запасів захисних комплектів по всій Україні.
Він додав, що спеціальні костюми одягаються не тільки при підозрі на коронавірус. Якщо пацієнт має температуру, ускладнене дихання, особа мала контакт із родичами, котрі хворіли чи лежать із підозрою на коронавірус, якщо диспетчер не може встановили анамнез пацієнта.
Окрім цього, при виїзді карети швидкої на виклики по ДТП чи інших вуличних ситуаціях, медики також одягають захисні костюми, щоб убезпечити себе від можливого зараження.
Він також додав, що самі громадяни ставлять під загрозу життя медиків. Оскільки не надають точної інформації диспетчеру про стан хворого. Вони приховують данні про наявність температури, кричать у відповідь на запитання, відмовляються йти на діалог. Медики, вважаючи, що пацієнт не має температури, не одягають захисного костюма та приїздять на виклик лише в рукавичках, масці та захисному щиті.
Нараз по Центру на самоізоляції перебувають дві бригади. Вони очікують результатів аналізу від двох пацієнтів, у яких підозра на коронавірус. В обох випадках диспетчер запитувала про наявність температури, пацієнт повідомив, що її немає. Однак по приїзду бригади температура була підвищена. Медики виїхала просто у масках, рукавичках та захисних щитках. Тому, для перестороги, їх було відправлено на самоізоляцію.
Щодо додаткових виплат медикам, котрі виїжджали на виклики про підозри на коронавірус, то за березень ці бригади отримали заробітну плату у повному обсязі із 300% надбавкою. Ці кошти були виділені обласною радою.
Окрім цього було підписано договір з НЦЗУ для виділення додаткових коштів, які будуть направлені на виплату 300% тим бригадам, які їздили на підтверджені випадки коронавірусу.
За словами Ігоря Фесуна, найближчі два тижні будуть вирішальними у ситуації з коронавірусом. Оскільки зараз йде невеликий спад, але через 10 днів буде видно, чи правильно послабили карантин, чи ні.
Як раніше повідомляв сайт vikka.ua, "Вільні демократи" передали чергову допомогу черкаським медикам.