Що робити тим, хто невдоволений якістю послуг та рівнем тарифів від управительської компанії "Нова якість", яка є правонаступницею фірми-переможця конкурсу управителів багатоквартирних будинків? Відеовідповідь на це питання опублікував на своїй сторінці у Facebook депутат Олександр Радуцький. Каже, записати таке звернення його спонукали численні звернення черкасців, які мешкають у близько 840 будинків, які потрапили в сферу обслуговування компанії-монополіста.
Обранець запропонував містянам два варіанти виходу з ситуації. Перший – створити ОСББ. Другий – обрати нового управителя.
Обранець покроково роз’яснює містянам, що саме ті мають робити для самостійного обрання нового управителя. Для початку, каже, – створити ініціативну групу, яка складатиметься менш ніж з трьох співвласників і зібрати інформацію про усіх співвласників будинку. Потому повідомити їх про дату, час, місце проведення зборів та питання, що будуть там розглядатися. Далі – провести загальні збори, на яких і визначити управителя, затвердити умови договору з ним, обрати уповноважену особу чи кількох осіб на підписання, зміну та розірвання договору з управителем. Якщо дехто із співвласників не був присутнім на зборах і в тому є необхідність – провести їхнє письмове опитування. Після того – підрахувати голоси та оформити протокол.
Один примірник цього протоколу віддається на зберігання до виконавчого комітету міської ради, а усіх співвласників будинку повідомляють по прийняте остаточне рішення і зрештою підписують договір з управителем. Копію цього договору надають кожному співвласнику.
Як повідомляв сайт vikka.ua, проблему монопольного управителя черкаських будинків обговорили на нараді з очільником області.