додому Новини Черкаські землі щороку втрачають родючість

Черкаські землі щороку втрачають родючість

0

У Черкаській області деградаційні процеси ґрунту зростають через сучасне екстенсивне ведення землеробства, пише "Діловий регіон".

Із загальної кількості сільськогосподарських угідь на Черкащині, а це 1450,8 тис. га, частка ріллі становить 87,7% (1271,9 тис. га). Такої розораності угідь не знає жодна держава світу.

На думку фахівців Держгеокадастру в Черкаській області, загальну площу землі, що перебуває в інтенсивному обробітку, на Черкащині варто зменшити на 217 тис. га (або 17%). Такі землі варто трансформувати в природні кормові угіддя та віддати під заліснення. Вилученню з інтенсивного обробітку й переведенню в інші категорії угідь підлягає рілля на схилах, малопродуктивні землі (піщані ґрунти), розорані землі гідрографічної мережі.

Як показали розрахунки, за останні роки щороку гектар рільної землі безповоротно втрачає 470–630 кг гумусу, майже 90 кг азоту, а також фосфор, калій та кальцій. Зменшення вмісту гумусу, від кількості якого залежить родючість, відбувається практично на всіх типах ґрунтів Черкащини.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині майже вдвічі зросло машинобудування.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version