додому Новини Черкащина Черкаські хірурги перейняли досвід лікування від смертельної хвороби серця

Черкаські хірурги перейняли досвід лікування від смертельної хвороби серця

0

У Черкаському кардіоцентрі фахівці за участю столичних спеціалістів з національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова провели нову надскладну операцію. Про це пише "Прочерк".

Хірургам вдалося врятувати пацієнта з діагнозом гіпертрофічна кардіоміопатія. Як стверджують лікарі, людей з подібним захворюванням серця насправді більше, ніж виявляється. Тож оперативне втручання згодом може врятувати не одне життя.

Столичні колеги приїхали до Черкас на запрошення головного кардіохірурга УОЗ Черкаської ОДА ОлегаЖурби.

"Важливо, що цю патологію важко виявити. Тож це професійна школа не лише для хірургів, а й терапевтів, кардіологів. Торік завдяки співпраці з інститутом Амосова ми виконали найбільшу кількість оперативних втручань, у порівнянні з іншими роками. І хоч це затратна робота, але вкрай необхідна, бо рятує людям життя", – говорить Олег Журба.

У Черкасах таку операцію провели вперше. Заступник директора національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Костянтин Руденко говорить, що статистично, серед 100 людей із гіпертрофічною кардіоміопатією щорічно раптово помирає десять осіб. За допомогою цієї операції людина виводиться з зони ризику.

За словами Руденка, українці фахівці їздили за досвідом лікування подібних хвороб за кордон, зокрема, в Італію. В Україні такі операції проводять лише в інституті Амосова. За останні півтора роки в нашій країні зроблено 93 такі операції, що немало по європейським міркам. Черкащина стала першим регіоном, куди почали передавати свій досвід науковці.

Кардіохірургія дуже дороговартісна. Операція коштує близько 50-60 тисяч гривень. Нинішня операція в кардіоцентрі була зроблена за кошти держбюджет. Категорія пацієнтів, що має серйозні загрозливі стани для життя, мала б, за словами фахівців, оперуватися за окремою програмою держави.

Зазначимо, що гіпертрофічна кардіоміопатія – захворювання міокарду, при якому відбувається його гіпертрофія (потовщення стінки) без будь-яких причин. Пацієнти з такою хворобою скаржаться на задишку при фізичному навантаженні, біль у ділянці серця, запаморочення, головний біль, швидку втомлюваність. Нерідко виявляються аритмія.

Як повідомляв сайт vikka.ua, благодійний фонд "Приват Банк" допоміг придбати обладнання для черкаської лікарні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version