додому Новини Черкаські владці вирішили, кого зі школярів годувати за кошти міста

Черкаські владці вирішили, кого зі школярів годувати за кошти міста

0

Їсти чи не їсти? У майже 7 мільйонів гривень обійдеться міському бюджету харчування учнів молодшої школи у цьому навчальному семестрі. При цьому до 80 відсотків їжі йде на смітник, – визнають депутати. Ще цього семестру безкоштовно харчуватимуться усі школярі 1-4 класів, а з наступного навчального року владці обіцяють зміни.

У шість гривень дев’яносто копійок обходиться міському бюджету обід школяра. У меню, що складається на два тижні, є перша і друга страва, салат і компот чи узвар. Все розраховано за  гігієнічно-санітарним нормативом, проте далеко не всі діти їдять, те, що прописано у стандартах.

"Не можна всіх насильно харчувати стандартизованим меню. Досліджуючи кількість викинутої їжі, з’ясували, що її обсяг подекуди сягав 80 відсотків. Найбільша кількість їжі, що відправилася на смітник, у першій гімназії і 17-ій школі. Це викидаються мільйони бюджетних коштів", – констатує депутат міськради Павло Карась.

У цій ситуації і депутати, і директор департаменту освіти та гуманітарної політики міськради Марина Бакланова погоджуються, що потрібно чітко визначити категорії учнів, які дійсно потребують такого пільгового харчування. Скажімо, сироти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди та діти із малозабезпечених родин гарантовано харчуються за рахунок субвенцій із держбюджету.

"Можна відштовхнутися від такого критерію малозабезпеченості, як наявність у родини субсидій на оплату комунальних послуг. Вся ця інформація є в електронному вигляді і її дуже легко можна отримати. Таким родинам можна запропонувати безкоштовне харчування, не дати, а запропонувати. Для цього батьки мають написати відповідну заяву", – зазначає Павло Карась.

Оскільки депутати таки ухвалили програму про забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів у загальноосвітніх закладах на 2-ий семестр, то на неї тепер має хтось скинутися.

"Якщо ми виділяємо 6 мільйонів 854,5 тисяч гривень з бюджету на харчування, то маємо десь узяти ці гроші. От на наступній сесії буде розгладитися питання про податок на нерухомість і я буду вносити пропозицію збільшити його розмір", – зазначає Павло Карась.

Що ж до якості харчування, на яке постійно нарікають, то це теж окреме питання. За словами Марини Бакланової, треба провести опитування батьків і з’ясувати, чи готові вони доплачувати і скільки. Їхні побажання вже внесуть у програму на наступний навчальний рік.

Як повідомляв сайт vikka.ua, якість харчування у черкаських дитсадках хотіли покращити за рахунок бюджету і батьків.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version